Ögg Bilgi

öz iş sendikası bir başarıya imza attı

öz iş sendikası bir başarıya imza attı

Yıllardır kamu kurum ve kuruluşunca çalışan işçileri sorunları bitmek bilmezken, bazı sendikalar sadece cep sendikacılığı yaptıkları işçiler ile ilgili sorunların çözümü ile uğraşmadıkları dile getiriliyor. Sadece toplu sözleşme günü kendileri ile ilgilendiklerini belirten kamu güvenlik görevlileri güvenlik sendikası ‘nın yapmış oldugu başarıyı takdir ettiklerini belirtiyorlar.

yıllardır yemek ücretleri sorun olmuştur

kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan güvenliklerin yemek alacakları, 2 Nisan 2018 yılında kamuda taşeron olarak çalışıp kadro (sürekli işçi) statüsüne geçenlerin ücretleri ödenmemekteydi. Bu ücretlerin ödenmesi için mücadele başlatan Türkiye’nin ilk güvenlik sendikası ‘ndan biri olan öz-iş sendikası mücadelesini kazandı ve yemek ücretlerinin belli kurumlarda ödenirken bazı kurumlarda da ödeneceği belirtildi.

Türkiye’nin ilk güvenlik sendikası

Türkiye’nin ilk güvenlik sendikası olan öz iş’i oldugu bilinmektedir. Diğer sendika çalışanlarının cogunun o sendikadan ihraç veya kendi istekleri ile gitmesi sonucu kurulan güvenlik sendikalar oldugu bilinmektedir.
ÖZ İŞ SENDİKASI: Kredi yurtlar kurumu ve Devlet Su İşleri çalışanları adına başlatmış oldugu yemek ücretleri başarı ve istikrarlı çalışması sonucu yine işçi lehine kazanmış durumda. Öz İş Sendikası Sivas il başkanı olan Muhammed YALÇIN KAYA ile Özel Güvenlik Haber sitesi olarak yaptığımız kısa bir söyleşide:

Bizler sendikacıyız ayriyeten sektör içinde çalışan işçileriz sendika ‘nın işleyişi ilk önce işçiyi düşünmeli onların cebine girecek paraya bakmalıdır, biz sendika olarak 81 ilde yemek ücretlerinin işçilere kazandırmak için mücadele başlattık ve şükürler olsun işçiye bir şeyler kazandırdık DEDİ.

özel güvenlik haber

özel güvenlik

Ahmet Çelik

2010 yılından itibari ile özel güvenlik haberleri sitesinde editörlük yapmaktayım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı

Adblock siteye girişinizi engelliyor

Siteye erişmek için lütfen reklam engelleyici eklentinizi kapatın.