Ögg Haber

Özel güvenlik artık birlik olmak zorunda.

Özel güvenlik artık birlik olmak zorunda.

Antalya otogarında güvenlik amiri olarak görev yapan, ve Özel güvenlik görevlisi ile arasında geçenlerin medyaya yansıması ile sektör içinde çalışan güvenlik personelleri adeta şok oldu. Güvenlik amiri olduğu iddia edilen kişinin yanında çalışan güvenlik görevlisine yapmış olduğu mobbing, hakaret ve dart konusu akıllara kazandı. Güvenlik görevlisinin bilinçli bir şekilde olan biteni kayıt etmesi ile güvenlik sektörünün nereye gitti akıllara gelir bir durum haline geldi. Bu çirkin medyaya yansırken, medyaya yansımayan daha çok çeşitli olayların olduğu bilinmekte.

GÜVENLİK GÖREVLİLERİ ARTIK BİRLİK OLMALI

Sektör üzerinde uzun yıllardır çalışanlar bilmektedir ki bu gibi olaylar sıkça karşılaşılmaktadır. Sektör içindeki sendikaların yeterli seviyede olmadığı düşünülmekte ve yeni oluşumlara gidilerek, artık birlik olmanın zamanı geldiği iddia eden kamuda çalışan güvenlik görevlilerinin sayısı günden güne arttığı gözlemlenmektedir. Yıllardır sektörde çalışan güvenlik personeli ile bu konuda yapmış olduğumuz söyleşide; özel güvenlik görevlisi olarak bu sektörde uzun süredir çalışanlar bu gibi durumlar ile sıkça rastlaşmışlardır. Yeri gelir güvenlik firmalarının mobbing ve baskılarına magruz kalırız, yeri gelir çalıştığımız projelerin sorumluları ile karşı karşıya geldiğimiz cok olmuştur. Özel güvenlik görevlisi devamlı yattığı yerden para kazanan kişi olarak görülmektedir.

Bu düşüncenin artık bitirmemiz gerekmektedir, bunu yine biz kendimiz bitireceğiz, Çalıştığımız kurumlarda veya projelerde adeta danışmanlık yapmaktayız, hiç birimiz bu benim işim değil diyemiyoruz neden ? çünkü işimizden olacağımızdan korkuyoruz, bunu bildikleri için devamlı üstümüze geliyorlar. Antalya otogarda olduğu gibi. Ve öğrendiğimiz kadarı ile bu kişi bir güvenlik iş sendikasına üyeymiş ve o bölgenin sorumlusu sahildeyim Salı görüşelim diyor, böyle bir şey olamaz böyle sendikalar oldukça maalesef biz daha çok eziliriz DEDİ.

özel güvenlik haber

Özel güvenlik
Özel güvenlik

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

Etiketler

Ahmet Çelik

2010 yılından itibari ile özel güvenlik haberleri sitesinde editörlük yapmaktayım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı

Adblock siteye girişinizi engelliyor

Siteye erişmek için lütfen reklam engelleyici eklentinizi kapatın.