Ögg Haber

özel güvenlik artık saygı istiyor

özel güvenlik saygı istiyor

özel güvenlik görevlileri kamu kurum ve kuruluşların veya kalifiye sektörde çalışanların sayısı yaklaşık 900 bin kişi sayısına yaklaşmış durumda olduğumuz günümüzde, maalesef ki hala halk olarak benimsenmemiş durumda oldugu görülmektedir.

kötü niyetli kişiler tarafından çalıştığı kurumda kendince ilk tehlike olarak görünen güvenlik görevlileri artık işine ve mesleğine saygı duyulmasını istiyor. Yıllardır gerek sektör içinde gerekse çalıştığı kamu kurum veya  sektörde olsun dışlanan hor görülen ögg maalesef 2005 olan  güvenlik yasasının yasalaşmasından beri halk tarafından anlaşılmamaktan muzdarip.

BİZ BAŞSIZLIKTAN BU HALDEYİZ

Bu durumun nedenini sektör ile ilgilenen bir sendikanın olmaması ve özel güvenlik görevlilerini gerçekten savunacak kişilerin olmamasından dolayı bu hale geldiğini belirten ögg görevlileri ile yaptığımız röportajda:

Yıllardır sektör içerisinde çalışan kişileriz ve maalesef ki ne işimize nede kendimize saygı duyulmamakta, bunun nedeni ise başı boşluktan kaynaklanıyor. bizler adeta üvey evlat muamelesi görüyoruz. Sözde güvenlik sendikalarımız var ama maalesef onların kendine faydası yok, amaçları biz daha çok üye yapalım daha çok kazanalım derdindeler. Hastanelerde, postanelerde veya başka kurumlardan her gün bir arkadaşımız gerek kurum yöneticileri gerekse halk ile karşı karşıya bırakılarak adeta mobbing uygulanmakta.Buna dur diyecek bir oluşum olmasını istiyoruz, facebook üzerinden reklam yapan güvenlik sendikaları ‘ndan bıktık artık DEDİ.

özel güvenlik haber yaptıgımız incelemelerde ise kamu kurum ve kuruluşunda çalışan güvenlik görevlileri ‘nin en büyük sıkıntılarından birisi haline gelen sektörün hala cogu kişi tarafından benimsenmemiş olması.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı