özel güvenlik bilgi sistemi

özel güvenlik başvuru

Özel güvenlik başvuru Türkiye de günden güne büyüyen sektör olan, Özel güvenlik olmak isteyenlerin sayısı hızla büyürken, yetkililer sektörün artık bir düzgün bir denetlenmesi gerektiğini, bu hızlı büyümenin önüne geçilmesi gerektiğini belirtiyorlar. Ekonomik sıkıntı olan kişilerin en uğrak yeri olan, güvenlik şirketlerinde güvenlik başvuru yapmak isteyen adaylar olurken, güvenlik kimlik kartı olup iş arayan binlerce kişide olduğu görülüyor. Ülkemizde her alanda büyük bir potansiyel şekilde aktif olarak özel güvenlik görevlilerinin denetlenmesinin tam teşekküllü olmadığı dile getiriliyor.

özel güvenlik başvuru nereye yapılır ?

özel güvenlik başvuru nereye yapılır sorusu ise bizlere gelen maillerin başında gelmektedir. Gerek özel güvenlik kimliği olan, gerekse özel güvenlik görevlisi olmak isteyenlerin başvuru yapacağı yerlerin başında, Güvenlik firmaları bulunmaktadır. İş verenlerin İşkur ve Güvenlik şirketlerine Güvenlik alımı gerçekleştirmek için başvururlar. Son zamanlarda ise en çok olarak İşkur güvenlik alımı gerçekleştirdiği görülmektedir. Türkiye ’nin en büyük sektörü olan özel güvenlik sektöründe 2017 yılında yaklaşık ögg olarak yaklaşık 1,5 milyona yakın kimlikli özel güvenlik görevlisi olduğu bunların 800 bine yakını aktif olarak çalıştığı belirtildi. 300 bine yakını kamu kurum ve kuruluşlarında aktif şekilde çalışma sürdürdüğü, 500 bine yakını ise özel sektörde çalıştığı belirtildi.

Özel güvenlik haber (ogghaber) sitesi olarak kamu ve özel sektörde çalışma hayatlarını devam ettiren güvenlik görevlileri ile yaptığımız görüşmelerde ise, sektörün çok ciddi sorunları olduğunu ama maalesef kimsenin ilgilenmediği hakkında bizlere bilgiler verirken, bizlere gelen mesajlarda da aynı sorun yaşandığını tespit ettik.

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebiliriniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün