özel güvenlik bilgi sistemi

özel güvenlik bilgi sistemi kayıt ol

özel güvenlik bilgi sistemi kayıt ol – Güvenlik ile alakalı tüm bilgilerin bulunduğu sisteme 2 çeşit oluşma yolu bulunmaktadır. Birinci giriş olarak emniyet genel müdürlüğünün üzerinden ulaşılabilmekte, ikinci yol ise tüm bilgilerimizin bulunduğu e-devlet sistemi üzerinden ulaşabilinmektedir. egm özel güvenlik bilgi sistemi ne herkes kayıt olabilmekte midir, kimler giriş yapabilir.  Özel güvenlik haber olarak 2 değişik sistemde de nasıl ulaşacağınızı sizlere anlatan makalemizde göstereceğiz.

özel güvenlik bilgi sistemi kayıt ol
özel güvenlik bilgi sistemi kayıt ol

özel güvenlik bilgi sistemi kayıt nasıl yapılır ?

özel güvenlik bilgi sistemi emniyet genel müdürlüğü tarafından tasarlanıp belli süreçlerin ardından geliştirilerek günümüze gelmiş bir sistemdir. Özel Güvenlik Personellerinin , ögg sınav sonucu, adres güncelleme, ögg sınav itirazı ve dilekçe, özel güvenlik evrak teslimi gibi bir çok işlemlerini kısa yoldan görebilecekleri bir internet ortamıdır. Özel güvenlik bilgi sistemine giriş yapabilmeniz için emniyet müdürlüğünün https://www.egm.gov.tr/ozel-guvenlik-bilgi-sistemi sistemine ulaşmanız gerekmektedir. Giriş yapabilmeniz için kayıt işlemlerini bitirmiş kullanıcı ve şifre almış olmanız gerekmektedir. Sisteme ilk defa ulaşıyor ve daha önce şifre ve kullanıcı adı almadıysanız kullanıcı adı ‘na TC kimlik numaranızı ve şifre kısmına da TC kimlik numaranızı girmeniz gerekmektedir. Giriş gerçekleştikten sonra sitenin sol kısmında şifre değiştir bölümünden kendinize şifre oluşturmanız gerekecektir ve tek seferlik unutmayacağınız ve zorluk derecesi orta seviyede bi şifre belirlemelisiniz.

iki değişik giriş fonksiyonu bulunmakta

emniyet genel müdürlüğünün resmi sitesinden egm.gov.tr/ozel-guvenlik-bilgi-sistemi  sisteme ulaştıktan sonra 2 değişik güncelleme alanı karşınıza çıkacak. Özel Güvenlik Görevlisi ve Özel güvenlik kursiyer adanı  ikinci seçenek; güvenlik eğitim merkezi, Alarm merkezi, özel güvenlik faaliyet izini alan yerler ve kuruluşlar içindir.

özel güvenlik bilgi sistemi kayıt ol
özel güvenlik bilgi sistemi kayıt ol

Özel güvenlik görevlisi ve kursiyer kısmı

Güvenlik görevlisi ve kursiyerlerin giriş alanı kısmına giriş yapabilmeniz için, yukarıda belirttiğimiz şekilde giriş yapmanız gerekmektedir.

Şirket- güvenlik eğitim kurumu- alarm merkezi konumundaki kişilerde aynı şekilde giriş yapmaları yukarıda açıkladığımız şekilde yönergelere uymaları gerekmektedir. Verdiğimiz link üzerinden resmi sitenin web giriş bölümüne ulaşabilirsiniz. ozelguvenlik.egm.gov.tr/Giris

özel güvenlik bilgi sistemi kayıt ol ‘mak için TC E-DEVLET bilgileri ile giriş

Yukarıda belirttiğimiz giriş yöntemi emniyet genel müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden giriş içindir. Bir diğer yöntem olan e-devlet sisteminden giriş yapabilmeniz için ise TC kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz olması gerekmektedir.  turkiye.gov.tr  sitesine kimlik bilgileriniz ve şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra sol menüde Emniyet genel müdürlüğü ve oradan emniyet genel müdürlüğü özel güvenlik bilgi sistemi tıklayarak giriş yapmanız gerekmektedir. Sistem sizi otomatik olarak yönlendirecektir

özel güvenlik bilgi sistemi kayıt ol ‘mak makalemizi yeni kursiyerlerin kullanımı kolaylaştırılarak anlatılmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu