Ögg Haber

Özel güvenlik bilgi sistemi nedir ?

Özel güvenlik bilgi sistemi nedir

son zamanlarda ilgi görmeye devam ediyor. Kısa adı OGBS olan ögg bilgi sistemi emniyet müdürlüğünün sitesi üzerinden kullanılmaktadır ve emniyet müdürlüğünün hazırlamış oldugu bilgi sistemidir. Özel güvenlik görevlisi olmak isteyen adayların iletişim, yangın, afetler, patlayıcılar, kişi yakın koruma güvenlik sistemleri, olay yeri inceleme gibi bir çok konularda eğitim alır ve ders görürler. Bu konularda eğitim gören özel güvenlik görevlileri Özel Güvenlik Bilgi Sistemine nasıl girildiğini merak eder durumdadır. Ögghaber olarak detayları sizlerle paylaşacağız.

Özel Güvenlik Bilgi Sistemine Nasıl Girilir ?

Kısa adı OGBS yani Özel güvenlik bilgi sistemi olan uygulamanın, ana sayfasında kursiyer olarak eğitim alan Özel güvenlik personelinin tüm bilgileri ve adres değişiklikleri yapabilmektedir.  Özel güvenlik sınav takvimi ve sınav ile alakalı işlemlerinde yapılabildiği Güvenlik bilgi sistemi, EGM tarafından sağlandığı için güvenilirdir. OGBS sistemine 2 farklı şekilde giriş mümkündür. Biri şahıs olarak yani özel güvenlik görevlisi ve kursiyerler için aktif olan giriş, diğeri ise özel güvenlik şirketleri, alarm izleme merkezleri gibi kurumsal giriş olanağı sunmaktadır.

özel güvenlik sistemine giriş

özel güvenlik bilgi sistemi (OGBS) 2 farklı giriş sistemi oldugu birinin kurumsal özel güvenlik firmalar, diğeri ise özel güvenlik görevlileri ve kursiyerleri için olan giriş ekranına, ogbs ‘de size uygun olan giriş seçeneği seçilmesi gerekmektedir. Özel güvenlik kurs ve firmalar için kullanıcı adı ve şifre gerekmektedir ve EGM tarafından verilen kullanıcı adı ve şifre ’nin bilinmesi gerekmektedir. Kullanıcı adı ve şifre olmadan sisteme girilmesi imkansızdır.

İlk kez sisteme giriş yapıyorsanız, güvenlik acısından sistem ilk girişinizde şifre değiştirmenizi isteyecek. Bu tamamen sistemin kendini güvene alması ve sisteme sızma olmaması acısından önemlidir, Anasayfa nın  Solunda bulunan işlemlerin menüsünün altında sınav ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz. OGBS ‘ye giriş yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz;

ÖZEL GÜVENLİK BİLGİ SİSTEMİ GİRİŞ

Özel güvenlik haber sitesi olarak ogbs kullanıcı adı ve şifrenizin alınmasının gerektiğini ve sistem üzerinde bilgilerinizi güncel tutulmasının sizler acısından faydalı olacağı görüşündeyiz.

Özel güvenlik bilgi sistemi nedir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu