Ögg Bilgi

Özel güvenlik bıyık bırakabilir mi 2019

özel güvenlik bıyık bırakabilir mi. Türkiye’de günden güne ilerleyen ve büyüyen özel güvenlik sektörü büyüdükçe meseleleri ve dertlerininde büyüdüğü bilinmektedir. En çok sorun yaşadığı konuların başında aylık sorunu gelmektedir, başka konular üstünden de mobing ve baskılara maruz kalınan biliyor.

güvenlik görevlisi bıyık bırakabilir mi

Kamu müessese ya da özel sektör çalışanı olan özel güvenlik, görevlilerinden yetkililer işe girişte ya da çalışma sırasında birçok konuyu sözleşmede yok, diyerek başında attığı bilinmektedir. Sektör ile hiç tek bağı bulunmayan ya da sırf para kazanmak için, özel güvenlik pazarında şirket kurarak 5188 sayılı yasası ‘ndan haberdar dahi olmayan merdiven altı firmalar, kendisi kafalarınca tebligatlar yaratarak özelgüvenlik görevlilerine sanki baskı kurmakta sektörü çalışanlarını bezdirmekteler.

özel güvenlik bıyık bırakabilir mi
özel güvenlik bıyık bırakabilir mi

Özel güvenlik görevlisinin bıyık bırakmasına hiç tek mani mevcut değildir, aldığımız verilere göre kimi şirketler özel güvenlik görevlisi bıyık bırakamaz bu tür tek hakkında sahip değildir, yasa açıktır gibi söylemler ile güvenlik görevlilerine baskı uyguladıkları iddiaları kendimize gelen bilgilerdendir. 5188 sayılı yasası ‘na göre bıyık bırakıp bırakmamak özgür iradedir ve isteyen fert bırakabilir, önümüzde misal teşkil edecek güven mensupları görülmektedir.

Kanun olarak karşımıza çıkmayan, çalışmak dilediğiniz güvenlik firmasıya da proje sorumluları bıyık bırakıp bırakmamanızı isteyebilir. Kanun ile hiç tek sorunu yok tekilce çalışmak dilediğiniz firma istemeyebilir.

özel güvenlik bıyık bırakabilir mi
özel güvenlik bıyık bırakabilir mi

Hali hazırda çalışmakta olduğunuz tek firma ise ve 6 aydan çok müddettir çalışıyorsanız, 15 gün eskiden çıkış yapacağınızı söyleyerek çalıştığınız firmadan ayrılabilirsiniz. Kıdem ihbar tazminat almanıza mani tek vaziyeti yok, firmanız kıdem ihbar tazminat ödemelerinizi gerçekleştirmezler ise iş mahkemesine başvurma hakkınız yer almaktadır.

özel güvenlik bıyık bırakabilir mi gibi sorularınızı özel güvenlik facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu