Özgüven Sendikası

özel güvenlik çaresizlikten özgüven sen diyor

özel güvenlik haber olarak yaptığımız araştırmalarda güvenlik görevlilerinin sendikalara olan güveni tamamen sarsılmış hatta hiçbir stk ’ya güvenmedikleri öne çıkıyor. Türkiye de 2 büyük konfederasyona bağlı olarak faaliyet yürüten güvenlik sendikaları ‘na maalesef kamu kurum ve kuruluşunda çalışan cogu ögg ‘ler güvenmedikleri ama mecburiyette üye oldukları iddia ediliyor. Kamu kurumunda çalışan cogu personel ile görüşmemizde personeller aynı söylemleri söylüyor. ‘’al birini vur ötekine’’ Toplu sözleşmelerden yararlanmak adına başka alternatifi kalmayan özel güvenlik görevlileri mecburen bir sendika catısı altında birleşmek zorunda bu durumu bilen sendikalar kendilerini övmeye devam ederken, kurum personelleri kulak asmadan çoğunluğa ayak uydurmak zorunda kalıyor. Bu durum ise sendikaların işine geldiği belirtiliyor.

özel güvenlik
özel güvenlik

Kendilerine faydası yok ?

Güvenlik sendikaları hakkında kurum çalışanları yaptığımız görüşmede bizlere aktarılan bazı başlıkları sizlerle paylamak istedik. Kurum çalışanı; yıllardır güvenlik sektöründe çalışma yürütmekteyim ve 2 sendikaya da üyelik gerçekleştirdik belli aralıklarla, ama gördük ki 2 sendikada birbirinden üye çalma derdinden başka bir işe yaramıyor. Sendikaların il temsilcileri ise yönetime şirin görünme adına her çeşit yalanı söyleme adeta yemin etmiş gibi çalışmalar sürdürüyor ve tüm güvenlik görevlilerine şirin görünme derdindeler. Her kuruma farklı farklı konuşmalarına cogu kez şahit olduk. İş kollarının biran önce değişmesi ile bunlardan artık kurtulmak istiyoruz DEDİ.

özel güvenlik
özel güvenlik

Özgüven sen güvenlik sendikacılığı hak etmiyor.

Sektörde ithal sendika olarak konuşulan özgüven sendikası yönetiminin cogu özel güvenlik görevlisinden oluşmadığı ve il ve bölge başkanlarının ise diğer sendikalardan toplama olarak birleştirilen bir sendika olduğu bilinmekte. Sendika yönetimi öz iş sendikasının il başkanlarının peşinde ve Türkiye deki her ili dolaşarak öz iş sendikasının il temsilcilerini kendi bünyesine geçirmeye çalışıyor. Özel güvenlik sektörü ile hiçbir bağı bulunmayan özgüven sen yönetimi, yavaş yavaş gücünü kaybetmeye devam edeceğe iddia ediliyor. Diğer büyük konfederasyonlarda faaliyet yürüten güvenlik sendikalarındaki sorunlardan dolayı güç kazandığı bu durumun kısa süre sonra ise bu durum onların sonu olacağı belirtiliyor.

özel güvenlik facebook sayfamızdan bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu