özel güvenlik bilgi sistemi

özel güvenlik corona ‘ya yakalanma riski yüksek

özel güvenlik corona – yakalanmaya yakın en yakın sektörlerden biri olduğu görülmekte. Son dönemlerde dünya ’nın başına bela haline gelen ve bu durumun ülkemizde de sıkça yaşanmakta olan corona virüs nedeni ile çok sayıda can kaybına sebep olduğu gözlenmektedir. Özel güvenlik corona ‘ya yakın risk gruplarından olduğunu sıkça gündeme özel güvenlik haber olarak getirmeye devam etmekteyiz. Güvenlik görevlisi olarak çalışan tüm sektör çalışanları bu virüs ’e yakalanma riski çok fazla olduğu bilinmekte. Sağlık ‘ta çalışanlar değil tüm sektör kötü yönde etkilenmekte.

Özel güvenlik
Özel güvenlik

Özel Güvenlik korumasız şekilde çalışıyor

Corona ’nın gündeme gelip ölüm sayılarının artış esnasında İçişleri bakanlığı 81 ilin valilikleri bir yazı göndererek. Özel güvenlik görevlilerinin gelen hasta ve ziyaretçilerde dahil çalışan personellerin ateş ölçer ile kontrol edebileceği belirtilmişti. Ateş ölçer kullanmaya güvenlik görevlileri ’nin cogu eğitim almadan ateş ölçer kullandığı ise genel basına düşen haberlerden biri olduğu bilinirken, ateş kontrolü yapan cogu güvenlik görevlisi maalesef sosyal mesafe kurallarına uyamadığı gibi, cogu ise tam teçhizat ile kendilerini koruyamadıkları bilinmekte.  Sağlık çalışanları tam korumalı giysiler kullanarak hastalara yaklaşırken, sağlık bakanlığında çalışan dahil güvenlik görevlileride olmak üzere, sadece eldiven ve cerrahi amaliyet maskesi ile gelen hasta ve ziyaretçilerin ateş ölçer ile kontrollerini sağladığı bilinmekte.

Güvenlik sendikaları bu konuda sessiz kaldı

Yoğun şekilde hastanelerde çalışan güvenlik görevlileri bu virüse maruz kalırken, Sağlık bakanlığının sadece sağlık personellerini alkışlıyoruz diyerek gündem oluşturulması ve güvenlik görevlileri ile temizlik işçilerini bu statüye koymaması, cogu sektör çalışanını üzmüşken, güvenlik sendikaları bu konuda ciddi anlamda bir çıkış yapmadığı gözlemlenmekte. Güvenlik personelini üzen bir durum ise, sağlık personellerine ek ödeme verilirken, işçi statüsünde olan kişilerin bu kapsam dışında bırakılması olmakta.

Bir çok sağlık müdürlüğü ise bir havuz oluşturarak ek ödemeden, işçi statüsünde çalışan personellere dağıtması işçileri sevindirdiği ve unutulmadıklarını hissettirdiğini belirtilmekte. Bu corona virüsünden en çok etkilenenler ise özel güvenlik corona, Marmaray güvenlik görevlileri, okul güvenlik görevlileri, hastane güvenlik görevlileri, havalimanı güvenlik görevlileri başta olmak üzere cok sayıda risk taşıyan sektör çalışanları bulunmaktadır.

özel güvenlik corona
özel güvenlik corona

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu