Özel Güvenlik

Özel güvenlik covid-19 gizli kahramanları

Özel güvenlik – Dünya’nın başina bela olan ve ülkemize de sıçrayarak can kayıpları vermemize sebep olan covid-19 virüs nedeni ile tüm dünyada çeşitli önlemler alınmaya devam ediyor. Dünya sağlık örgütüne göre hala zor günlerin bitmediğini belirtmiş olsada, bazı ülkelerin sağlık bakanları tarafından yavaşladığı ve bitme aşamasına geldiğini iddia etmeleri kafaları karıştırır bir durum olmakta. Bu kapsamda ise sağlık çalışanları ne kadar ön planda olsada özel güvenlik görevlileri de bu kapsamda adeta gizli kahraman gibi görevlerini devam ettirmeye çalışıyor.  Kurum güvenlik görevlileri verilen talimatlara uygun şekilde tedbirler alsada, Toplum yararına program kapsamında çalışan Typ güvenlik görevlileri de valiliklerin verdiği talimatlar ile gerek duyulan birimlerde görevlerini devam ettirmeye çalışıyor. Peki özel güvenlik görevlilerini kim görüyor ?

Hastane güvenlik görevlileri bu durumdan en çok etkilenenlerden

Hastanelerde çalışan özel güvenlik görevlileri covid-19 kapsamında en çok risk altında olan kurum çalışanı olarak gözler önüne geldiği görülmektedir. Hastaların yoğun şekilde hastanelere akın etmesi, işçi statüsünde çalışan kişilerin tam korunaklı şekilde görev yapmamasından dolayı, hastane güvenlik görevlilerinden covid-19 şüphesinin çok şekilde çıktığı ve bunların içinde tedavi görüp atlatanın olduğu gibi hayatını kaybedenlerinde olduğu görülmekte. Sağlık bakanlığında çalışan özel güvenlik görevlilerini en çok üzen konu ise, sağlık bakanı Fahrettin koca ’nın geçtiğimiz haftalarda sağlık çalışanlarına %100 ek ödeme verilirken, bakanlık bünyesinde işçi statüsünde çalışanların bu kapsam dışına çekilmesinden dolayı üzgün oldukları belirtiliyor.

Typ güvenlik görevlileri her kurumda görev yaptı

Toplum yararına program kapsamında okullarda görev yapan özel güvenlik görevlileri, salın nedeni ile okulların kapanmasından dolayı, Gerek duyulan kurumlara ve alanlarda görev yaptığı bilinmektedir. Hastaneler, postaneler, pazarlar, park bahçe gibi bir çok alanda görev yapan Typ çalışanları, bu salgın döneminde gizli kahramanlar olduklarını gösterdi.  Typ kapsamında 8 aylık süre zarfında okullarda çalışan işçilerin tek istediği ise çalıştıkları birimlerde süreklilik olması olduğu sosyal medya üzerinde yaptıkları paylaşımlar ve birlik mesajları ile göstermeye çalışsalar da, şu ana kadar hiçbir siyasetçi ve STK bu konuda yeteri kadar ses çıkartmadıkları görülmekte.

Diğer Çalışan güvenlik görevlileride unutulmayacak başarılar göstermekte

Diğer kurum ve projelerde çalışan özel güvenlik görevlilerininde bu salgında başarılı bir şekilde azmi ve başarısı gözden kaçmamalıdır. Çalıştıkları birimde ateş ölçer ile gelen misafirlerin ve çalışanlarının, ilk kontrolünü sağladıkları bilinmektedir. Gelen misafirlerin ve çalışanlarının sağlık durumunun ne olduğunu bilmediği halde korumasız şekilde canını hiçe sayarak, görevlerini yapmalarını kimsenin unutmaması gerekmektedir. Sağlık çalışanları alkışı hak etmekte olduğunu biliyoruz, peki özel güvenlik görevlileri bir alkışı hak etmiyor mu?.

Özel güvenlik

Özel Güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu