özel güvenlik bilgi sistemi

Özel güvenlik değil danışman çıktı.

 Özel güvenlikolarak gündeme getirilen kişinin danışman personeli olduğu ortaya çıktı. Cogu güvenlik görevlisi bu vahim hadiseden dolayı tepki verdiği görülmekte. Adana da bir site projesinde çalışan kişinin vatandaşların beslediği hayvanları darp ettiği hakkında sosyal medya ve haberlere düşmesinin ardından, çok tepki geldiği bilinmektedir. Bu kişinin, birde büyük haber sitelerinin Güvenlik Görevlisi diyerek başlık atması sektör olarak herkesi, üzdüğü bilinmektedir. Bir hayvan sever bayanın, köpekleri dövdüğü iddia edilen kişinin videosunda ise, hepsini mermi manyagı yapacağım sözlerinin ardından, zanlının ifadesi alınmak üzere emniyet müdürlüğü tarafından gözlem altına alınarak, savcılığa sevk etti.

Özel güvenlik
Özel güvenlik

Özel Güvenlik değil danışman personeli olduğu anlaşıldı

Genellikle büyük şehirlerde, ve sitelerde ucuz şekilde personelleri çalıştırmak adına özel güvenlik görevlisi değil de, danışman elemanı çalıştırıldığı bilinmektedir. Hem firma, hemde projenin sahıbının kar ettiği bu danışman personel sistemine sıkça rastlandığı bilinmekte. Genellikle bu durumundan en çok kar eden ise firmalar olmaktadır. Özel güvenlik kimlik kartı almak isteyen kursiyerlere iş garantilisi veren kötü niyetli firmalar, buradan tem eğitim kurumlarından, hemde kursa kayıt olduktan sonra bu gibi site ve fabrika projelerine danışman sağlayarak oradan kar ettikleri gözlemlenmektedir.

Bu danışman görevlileri ‘nin yoğunlukta olmasından dolayı ise en çok özel güvenlik görevlileri ve sektör etkilenmekte olduğu görülmektedir. Ülkemizde yaklaşık 1 milyonu geçtik güvenlik kimlik kartı sahibi varken, danışmanların kısa sürede ve ucuz şekilde çalışmalarından dolayı iş bulunamamaktadır.

Özel güvenlik
Özel güvenlik

özel güvenlik facebook adresinden bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu