Ögg Bilgi

Özel güvenlik dersleri 2019

Özel güvenlik dersleri 2019

Sertifikalı ya da sertifikasız özel güvenlik kurslarına katılarak meslek sahibi olabileceğinizi biliyor musunuz? Özel güvenlik görevlisi olmanın en büyük avantajı küçük bir meblağ karşılığında yeni bir iş kolu hakkında bilgi sahibi olmaktır. Özel güvenlik kursları her ilde ve büyük illerde ilçelerde de bulunur. Bu kursların ücretleri birbirinden farklıdır. Büyük şehirlerde çok fazla kursiyer olduğundan dolayı ücretler daha uygundur.

Kursların İçişleri Bakanlığı izni ile açılmış olması gerekmektedir. Katılmak istediğiniz kursa karar verdikten sonra başvurunuzu yapmalısınız. Kurslarda 100 saatlik temel eğim alınmaktadır.

Özel Güvenlik Dersleri 2019 aşağıdaki gibidir;

Uyuşturucu madde bilgisi
Özel Güvenlik Hukuku ve Kişi Hakları
Genel Kollukla İlişkiler
Güvenlik Tedbirleri
Güvenlik Sistem ve Cihazları
Etkili İletişim
Yangın Eğitimi
Kişi Koruma
Kalabalık Yönetimi
Temel İlk Yardım Eğitimi

Özel güvenlik dersleri silahlı ve silahsız güvenlik sertifikası almak isteyenlere yönelik olarak yukarıdaki gibidir. Silahlı sertifika almak isteyenlerin ise 20 saatlik silah bilgisi eğitimlerinden geçmesi gerekmektedir.

Özel Güvenlik Dersleri 2019 kimlik yenileme eğitimleri almak isteyenler için de aynıdır. Ancak ders saatleri değişkenlik göstermektedir. Bu derslerden toplamda 50 saat görülmekle birlikte silah bilgisi ve atış derslerinden ise 10 saatlik eğitim verilmektedir. Ayrıca her kursun ders programı da farklılık arz etmektedir. Eğitimleri verecek olan görevlinin müsaitlik durumuna göre sabah ve akşam iki zamanda dersler verilmektedir.

Bu derslere katılım mecburidir. Özellikle kursların %90’ına katılım zorunludur. %10’luk dilime katılmayan adaylar ne yazık ki sertifika sahibi olamaz. Bu sebeple adayların kurslara katılım sağlaması gerekmektedir. Devamsızlık yapan adayların tekrar kurslara başvurması gerekmektedir. 5188 sayılı kanunda özel güvenlik görevlisi olmak isteyenler adaylarda aranan şartlar belirtilmiştir.

Bu şartlardan bir tanesi de kurslara devam zorunluluğu dahilinde katılmış olmak ve sertifika sahibi olmaktır. Kimlik kartı almak için sertifika almak ön şart olarak kabul edilmektedir. Siz de bir kursa kayıt olarak sertifika alabilir ve özel güvenlik görevlisi personeli olabilirsiniz. Özel güvenlik dersleri her kursta aynıdır. Sadece saatler açısından araştırma yapabilirsiniz.

özel güvenlik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün