Güvenlik Sınav Takvimi

Özel güvenlik eğitimi

özel güvenlik sektörde güvenlik görevlisi olmak isteyen adayların ilk olarak Özel güvenlik eğitimi alması gerekmekte olduğu bilinmektedir. özel güvenlik haber (ogghaber) sitesi olarak güvenlik görevlisi olmak isteyen adaylara kısa bilgiler vereceğiz. Silahlı Güvenlik Kimlik Kartı ve Silahsız Kimlik Kartı almak isteyen adayların almak istedikleri kimlik kartına göre 20 saatlik fark ile bir güvenlik eğitimi düzeni vardır. Silahlı Eğitim 120 saat iken Silahsız Eğitim ise 100 saatlik bir ders programı kapsamaktadır. Güvenlik şirketleri aracılığı ile verilen bu Güvenlik Eğitimi ‘ne genelde avukat, emniyet mensubu gibi kişiler aracılığıyla verilir. Özel Güvenlik Eğitiminde en önemli olan konusu ise uygulamalı eğitim veren güvenlik şirketleridir.

Özel güvenlik eğitimi kaç saat ?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi silahlı ve silahsız özel güvenlik kimlik kartı eğitim 2 farklı şekilde yürütülmektedir, ve 120 saat olan silahlı güvenlik eğitimi görmekte ise 100 saattir. Bu 20 saatlik fark ise özel güvenlik silah olarak bilinmektedir. Güvenlik şirketleri aracılığı ile kursu biten özel güvenlik görevlileri, eğitim aldığı şirket tarafından özel güvenlik sınav belgesi hazırlanarak, Özel Güvenlik Sınav tarihlerini beklemeye geçmektedir.

Özel Güvenlik Haber (ögg haber) sitesi olarak, güvenlik olmak isteyen adayların bilmesi gereken bilgileri kısa olarak bilgi amaçlı kursiyerlere paylaşılmaktadır. Silahlı ve Silahsız Güvenlik kimlik kartı alan adaylara başarılar dileriz.

 

Özel güvenlik eğitimi
Özel güvenlik eğitimi

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

Etiketler

Ahmet Çelik

2010 yılından itibari ile özel güvenlik haberleri sitesinde editörlük yapmaktayım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı

Adblock siteye girişinizi engelliyor

Siteye erişmek için lütfen reklam engelleyici eklentinizi kapatın.