Özel Güvenlik

Özel güvenlik, ek göstergeyi layık görmediniz

özel güvenlik – sağlık bakanlığı bünyesinde çalışan ve 696 sayılı kanun hükmünde kararname (khk) ile kadroya geçen işçilere ek göstergeden yararlanamayacağı anlaşılması ile işçiler sitem etmeye başladı. 23-03-2020 tarihinde (bugün) sağlık bakanı Fahrettin koça basına yaptığı açıklamalarda ‘’ sağlık personeline %100 ek gösterge, sağlık personeli olacak şekilde 32 bin yeni atama’’ belirtmesinden üzerinden fazla ir zaman geçmeden sosyal medyada KHK ile kadroya geçen tüm personelin sitem etmesine neden oldu. Sağlık personeli kadar, mücadele veren işçilerin başlıca sitemleri ‘’ 24 saat güvenliği sağlamak adına görev yapıyoruz biz sağlık personeli degilmiyiz’’ , ‘’korumasız olarak hasta taşıma işi yapan ambulans şoförüyüz bizler nasıl sağlıkçı değiliz’’ gibi yankılar gelmeye başladı.

Özel güvenlik sağlık personeli değil mi ?

Sağlık bakanlığı bağlı çeşitli hastanelerde 24 usulü ile görev yapan güvenlik görevlileri, sürekli işçi pozisyonunda görev yapmaya devam ederken, hastalar tarafından devamlı şiddete maruz kalan sektörlerden bir tanesi olduğu gecen hafta İstanbul Maltepe de yaşanan talihsiz olay ile karşımıza çıkmıştır. Peki sağlık personeli kadar özel güvenlik görevlisininde ek gösterme hakkı değil mi? Hastaneler sadece sağlık personeli olarak görev yapan ekip ile mi yürümektedir. Ek gösterge güvenlik görevlilerinin hakkı değil mi ?

Temizlik personelinin riski tüm çalışanlardan fazla değil mi ?

Sağlık bakanlığı bünyesinden 24 saat usulünde görev yapan ve çalışma şartlarına göre en riskli görevi yürüten temizlik görevlileri ek göstermeyi hak etmedi mi ? gerektiği zaman virüslü insanın çarşaflarını değiştiren, temizlik yaparken her türlü riske maruz kalan temizlik görevlileri bakan koca ‘nın bugün yapmış olduğu açıklamanın ardından sitemlerini belirtiler.

özel güvenlik haber facebook üzerinden bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu