Ögg Bilgiözel güvenlik bilgi sistemi

Özel güvenlik fiyatları 2019

Özel güvenlik fiyatları 2019

Geçtiğimiz yıla oranla silahlı ve silahsız özel güvenlik fiyatları 2019 da %50 oranında artış göstermiştir. Özel güvenlik görevlisinde silahsız belge almak isteyenler, sağlık raporu, kurs, belgeler, sınav, kimlik kartı ve kart harç ücretlerini ödemektedir. Silahlı güvenlik görevlisinde ise bunlara ek olarak poligon ücreti yatırılmaktadır. Bütün bu sayılan fiyatları tek tek sizler için inceleyeceğiz. İşte detaylar…

Silahlı Özel Güvenlik Kurs Ücretleri

Kurs fiyatları her il için değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak özel güvenlik fiyatları 750-1000 TL arasında değişkenlik gösterir. Ancak büyük illerde yapılan fiyatlandırma daha da artış gösterebilir.

Temel eğitimler silahlı güvenlik kurslarında 120 saatten oluşur. Bu eğitim süresi hiçbir şekilde azaltılmaz ya da çoğaltılamaz. Bir gün içinde maksimum 8 saat ders alınma hakkı vardır. Bu süreyi azaltıp daha kısa bir zaman diliminde kursu bitirmek ise mümkün değildir. Silahlı özel güvenlik eğitimlerinde her hafta günde 8 saat ve 1 gün tatil olacak biçimde eğitimler düzenlenir. Bu bağlamda silahlı güvenlik kurslarında ki temel eğitim süreleri 17 gün olmaktadır. Silahlı eğitimde yenilenme ise en az 8,5 gün sürer. Bu verilen süreler minimum düzeydedir. Kursların eğitim planına göre değişkenlik gösterebilir.

Silahsız Özel Güvenlik Kurs Ücretleri

Özel güvenlik fiyatlarında silahsız güvenlik kurs ücretleri ilden ile değişkenlik gösterir. Ortalama olarak ise 550-750 TL fiyata aralığındadır. Yer aldığınız ildeki kurslara giderek ya da İnternet de yer alan iletişim bilgilerinden ulaşarak daha detaylı bilgiye erişmeniz mümkündür.

Silahsız temel eğitim saati 100’dür. Aynı silahlı eğitimde olduğu gibi gün içinde en fazla 8 saat eğitim verilebilmektedir. Kurslar ise yaklaşık olarak 13.5 günde tamamlanmaktadır. Silahsız eğitimlerde yenilenme ise 7,5 gün kadar hesaplanır. Silahsız eğitimlerden silahlıya geçmek isteyenlerin ise poligon eğitimi şeklinde 3 gün daha kurs alması zorunludur.

Bunlara ek olarak özel güvenlik fiyatları 2019 ‘nda sertifika alabilmek için sağlık raporu, özel güvenlik sınavı, özel güvenlik sertifikası, özel güvenlik kimlik kartı, özel güvenlik kimlik harcı ve poligon ücretleri de vardır.

özel güvenlik

özel güvenlik haber olarak güvenlik kurs fiyatları ‘nı yakında sizlerle paylasacagız…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu