Özel Güvenlik

Özel Güvenlik gizli kahramanlık yapıyor.

Özel Güvenlik  – görevlileri son dönemlerde ortaya çıkan ve dünyayı etkisi altına alan korona virüsü için adeta gizli bir  kahraman şekilde çalışamaya devam ediyor. Çin’in Vuhan şehrinde meydana çıkan ve son zamanlarda ülkemizde de can kayıtlarına neden olan virüs nedeni ile sıkı tedbirler alınmaya devam ediyor. Bu tedbirlerin başında ise sağlık bakanlığının almış olduğu görülmekte. İçişleri bakanlığın 81 ilin valiliğine göndermiş olduğu yazıda ‘’özel güvenlik personeli proje alanına gelen vatandaş ve çalışanlarının ateş ölçer ile ilk tespitini gerçekleştirebilir’’ yazının sonucunda cogu ögg personeli mağdur olacağa belirtilirken, güvenlik görevlileri canla başla virüsün yayılmaması ve ilk tespiti yapmaya çalışmaya devam ediyor.

Özel Güvenlik
Özel Güvenlik

Özel güvenlik 1 metre şartı hiçe sayılıyor.

Corona virüsünün önüne geçilmesi ve insandan insana bulaşmasının önünü almak için bir metre mesafe uyumuna dikkat edilmesi gerektiğini belirten yetkililer. Hatta bu konuda otobüs ve taşıma araçlarında taşımacılık yönteminin belirli bir süre değişmesi olduğu bilinmekte. Hastaneler, Havalimanları, Metrolar vs gibi birçok alanda çalışan güvenlik görevlileri ateş ölçer kullandıkları için maalesef virüs tehlikesi olan kişiler ile hiçbir koruyucu ekipmanı olmadan yüz yüze yakınlaşmak zorunda kalmaktadır. 5188 sayılı kanun bilindiği üzere koruma ve güvenlik işi olmasına rağmen her riski alarak adeta gizli kahramanlık yapmaktadır.

Özel Güvenlik
Özel Güvenlik

Riskli alanlarda koruyucu teçhizat verilmeli

Toplu alanlar ve virüsün yoğun şekilde olabileceği alanlarda çalışan ögg personelleri için koruyucu kıyafet, eldiven, dezenfekte, koruyucu maske olanakları sunulması gerekmektedir. Halkımız sağlıkçıları alkışlarken, bizim sektörümüzdeki can kayıtları kim dile bile getirilmemektedir, yaklaşık 7 8 güvenlik personelimiz bu virüsü maruz kalmış ve bu durumda ölümle sonuçlanan meslektaşlarımızın olduguda bilinmektedir. Lütfen bizleri görmezden gelmeyin

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu