Ögg Haber

özel güvenlik görevlileri soylu ile buluştu

özel güvenlik görevlileri soylu ile buluştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu:- ‘ABD ile mücadele edeceğiz,çevremizdeki coğrafya ile mücadele edeceğiz, teröristlerle mücadele edeceğiz, Türkiye’nin hakkını hukukunu yemeye çalışanlarla mücadele edeceğiz, milletimizin tek oyunu muhafaza edemeyeceksek, kendisi hakkımızı koruyamayacak sak, demokrasiye en devasa haleli getirmiş oluruz’- ‘Artık terör örgütlerinin ferah tek şeklinde cirit atamadığı,
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “ABD ile mücadele edeceğiz,çevremizdeki coğrafya ile mücadele edeceğiz, teröristlerle mücadele edeceğiz, Türkiye’nin hakkını hukukunu yemeye çalışanlarla mücadele edeceğiz, milletimizin tek oyunu muhafaza edemeyeceksek, kendisi hakkımızı koruyamayacaksak, demokrasiye en devasa haleli getirmiş oluruz.” diye konuştu.

Bakan Soylu, Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi ‘nde İstanbul Büyük şehir Belediyesi özel güvenlik görevlileri ve aileleriyle iftarda tek araya geldi. Türkiye’nin zor günlerden geçtiğini fakat eskisi gibi yıkılacak, yere savrulacak tek ülke olmadığını söyleyen Soylu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Üzerimize oynadıkları apaçık. Ekonomiyle üzerimize oynuyorlar. Terörle birlikte üzerimize oynuyorlar. Bizi, birbirimizden ayırarak üzerimize oynuyorlar. Elbetteki bunu hep beraber biliyoruz fakat bu gün geldiğimiz nokta azımsanacak tek nokta değildir. Bugün geldiğimiz nokta, birilerinin fiskesiyle devrilebilecek tek nokta değildir. Bize bir gün önce, ötekileştirerek bakanlar, kıyafetimizden, inancımızdan, mezhebimizden, kimliğimizden, düşüncemizden, fikriyatımızda bizi beğenmeyenler, bizi yeniden külüstür Türkiye’ye döndürebilmek ve aynısı hazzı onların yaşayabilmesi için bizi beğenmeme duygusunu yeniden tadabilmesi için çoğu oyunu, Türkiye’nin üstünde oynamaya çalışıyorlar.”

– “Tek gücümüz, 50 gramlık rey pusulası”

“Bizim tek tek gücümüz var, 50 gramlık rey pusulası. Eğer bu gün kendimizi henüz iyi ifade edebiliyorsak, şayet bu gün özgür tek şeklinde bu ülkede yaşayabiliyorsak, bunu 50 gramlık rey pusulasına borçlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum.” diyen Soylu, “Artık terör örgütlerinin ferah tek şeklinde cirit atamadığı, ülkemiz ekonomisini sarsan edemediği, milletimin kardeşliğini bozamadığı, huzuru bozamadığı tek tablo ile karşı karşıyayız.
Bugün terör teşkilatı, o dağlardan kaçmak için, sığınmak için barınak bulamıyor. Bizi birbirimize düşürmek isteyenler, bu ülkenin yükselişini, hedeflerini ve yarınlarını çalmak istiyorlar. Ben buna izin etmemenizi istiyorum.” şeklinde konuştu.

Soylu, İstanbul’da 31 Mart’ta farklı tek oyunun, senaryonun milletin huzuruna getirilmeye çalışıldığını anlatarak, çocukluğundan ardından politikanın içerisinde yer aldığını, yaşamında bu tür tek tercih görmediğini açıkladı.
Bakan Soylu, “Bu ülkede, gözümüzün içerisine baka baka tek oyunu sahneye koydular. Kimse kusura bakmasın.
ABD ile maç edeceğiz, çevremizdeki coğrafya ile maç edeceğiz, teröristlerle maç edeceğiz, Türkiye’nin hakkını hukukunu yemeye çalışanlarla maç edeceğiz, milletimizin tek oyunu muhafaza edemeyeceksek, kendisi hakkımızı koruyamayacaksak, demokrasiye en devasa haleli getirmiş oluruz ve kendimize de yazıklar olmuş gerçekleşir.” değerlendirmesinde yer aldı.

– “Yepyeni tek devre başlayacak”

Güvenlik istikrarını, bu ülkenin her noktasında sürdüren tek anlayışa sahip olduklarının önemini vurgulayan Soylu, şu şekilde devam etti: “Bundan hep beraber vazgeçmemeliyiz. Eksiğimiz olabilir, bazı yapmamız lüzumlenen ve yapmamış olabildiğimiz işler olabilir. 23 Haziran’dan ardından İstanbul’da ve Türkiye’de Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde görülmemiş tek devre başlayacak. Birbirimizi henüz iyi anladığımız, birbirimizi henüz iyi kucakladığımız, birbirimizin mevzusunu kendisi meselemiz yaptığımız ve Sayın Cumhurbaşkanımızın tecrübesiyle, bu ülke istikametini 2023’e, 2053 ve 2071’e getirdiği görülmemiş tek devre başlayacak fakat bunun için sizin desteğinize, kuvvetinize gereksinimiz var.

23 Haziran’da İstanbul tek hüküm verecek. 

Ya global dünyanın efor merkezi olacak veyahut birilerinin arka bahçesi olacak. Biz, birilerinin arka bahçesi olmayı kabul etmedik, etmiyoruz, etmeyeceğiz de.”- “Sahte gülümsemelere haysiyet etmeyin” Soylu, vatandaşları düzmece gülümsemelere haysiyet etmemeleri ile ilgili uyararak, “Bakanlığa geldiğim gün, elime tek CD alıp, arkadaşlarıma ‘Bu bilgileri kopyalayın.’ diye tek talimat vermedim. Çünkü Tayyip Erdoğan, beni İçişleri Bakanı yapar iken, bana bu ülkenin namusunu, mahremini teslim etti.
Bugün, İstanbul Büyük şehir Belediyesi ‘nde birkaç gün belediye başkanlığı yapmışların ilk yaptığı iş noldu biliyor musunuz? Büyük şehir belediyesinin verilerini kopyalamak, hangi FETÖ taktiği, hangi FETÖ anlayışı? Bu, devlet adamlığına yakışır mı? Yakışmaz.

Hangi biriniz, tek farklı bireyin unvanını kullandınız?” dedi. İftar programına İstanbul Valisi ve İstanbul Büyük şehir Belediye Başkan vekili Ali Yerlikaya, İstanbul Büyük şehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, İTO Başkanı Şekib Avdagiç de iştirak etti. Bakan Soylu, konuşmasının sonrasında vatandaşlarla günün hatırasına resim çektirdi.

özel güvenlik

özel güvenlik haber 

Ahmet Çelik

2010 yılından itibari ile özel güvenlik haberleri sitesinde editörlük yapmaktayım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı

Adblock siteye girişinizi engelliyor

Siteye erişmek için lütfen reklam engelleyici eklentinizi kapatın.