Güvenlik İş

Özel güvenlik görevlileri yalnız bırakılmamalı

Özel güvenlik görevlileri yalnız bırakılmamalı

Özel güvenlik görevlilerinin günden güne sektör içinde sorunları artmakta olduğu

yalnız bırakılmamalı

Özel güvenlik görevlilerinin günden güne sektör içinde sorunları artmakta olduğu görülmektedir. Çalıştığı kurumlarda darp olayları ve mobbing konuları arttığı gözle görülür şekilde fazlalaştığı bilinmekte. Güvenlik sendikaları bu konuda maalesef sektör içindeki işçileri yalnız bıraktığı düşüncelerine neden olmakta. Sosyal medyadan takip ettiğimiz kadarıyla gündemi takip eden tek sendika Türk iş konfederasyonuna bağlı Güvenlik iş sendikası olduğu görülüyor.

Bilindiği üzere Antalya’da darp mobbing ve şiddete amiri, tarafından magruz kalan özel güvenlik görevlisine ilk olarak ögg iş sendikası genel başkanından kınama ve konunun takipçisi olacağını belirtmişti. Ama maalesef diğer sendika başkanlarından bu konu hakkında bir paylaşım göremedik. Sektör içinde çalışan işçiler ve STK (sendikalar) birlik içinde olmadığımız taktirde, bu gibi konulara sıklıkla karşımıza çıkacağı görülmektedir.

Sendikalar üyelere destek vermelidir.

İşçi konfederasyonuna bağlı faaliyet yürüten 3 büyük sendikası olmasına rağmen sadece bir sendika başkanından kınama ve konunun takipçiliğini üstlenmesi, diğer sendikalar ne iş yapıyor sorusunu akıllara getirmektedir. Darp edilen güvenlik görevlisinin takipçiliğini üstlenen genel başkana sosyal medyada Teşekkürler edilirken, diğer sendika başkanlarının sessiz kalması için üzüntüyle karşılandığı iddia ediliyor.

özel güvenlik haber sitesi olarak bir emekçi ve meslektaşımıza destek veren genel başkana TEŞEKKÜR EDERKEN, diğer sendikalarında bu gibi konularda desteklerini beklediğimizi belirtiriz.

özel güvenlik haber – Özel güvenlik görevlileri

 

Özel güvenlik görevlileri
Özel güvenlik görevlileri

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün