Özel Güvenlik

özel güvenlik görevlilerinin talepleri karşılanmalı

özel güvenlik – Çin’in Vuhan şehrinde ortaya çıkarak tüm dünyada etkisini gösteren korona virüs, dünyada çapında yaklaşık 1 milyon insanın vefat etmesine sebep oldu. Dünya ve ülkemizde sıkı önlemler alınmasına rağmen ölümlerin sıkça karşımıza çıktığı görülmektedir. Son dönemlerde ise Türkiye önlemler daha da katı hale getirilerek virüs ’ün etki halinin düşürülmesi için, devlet ve duyarlı vatandaşların cabasıda ortada olduğu görülmektedir. Bu süreçte en cefakar olarak çalışan sağlık ekipleri olduğu görülürken, birde bu virüsten en çok mağdur olan özel güvenlik olduğu görülmektedir.

Tüm vatandaşlar, sağlık çalışanlarının morallerinin iyi tutmaları için ellerinden geleni yaptığı görülmekte. Sağlık bakanı başta olmak üzere sağlık çalışanları adeta Türkiye ’nin önünde siper olarak bu mücadelede en ön safta mücadele etmektedir. Peki sadece sağlık çalışanlarımı bu mücadele ‘nin içinde ?

Hastane personellerinde ayrım yapılmamalı

Sağlık bakanlığı Fahrettin koca sağlık çalışanlarına bir müjde vererek ek ödemelerin %100 artış olacağını belirtmesi üzerine tüm sağlıkçılar bu zor süreçte bir nebzede olsa sevinçleri görüldü. Sağlık çalışanları bu durumda tebessüm ederken, Hastane temizlik, bilgi işlem, özel güvenlik gibi personellere ise herhangi bir iyileştirme yapılmaması, hem sağlık çalışanlarını, hemde işçiler üzdüğü bilinmektedir. Sağlık personelleri bu süreçte tep başına mı mücadele veriyor ? soruları sağlık camiası içinde en çok tartışılan ve konuşulan konulardan biri olduğu biliniyor.

Sağlık işçileri bu işin neresinde ?

Korona virüsünde Aksama kadar risk altında temizlik yapan personel, Girişte hem güvenliği hemde ateş ölçer ile kontrol sağlayan özel güvenlik, Hasta kabulde, hastalar ile yüz yüze giriş yapan personel, ismini sayamadığımız daha yüzlerce adeta sahnenin arkasında çalışan işçiler bu mücadelenin neresinde ? neden bu kişilerin ismi sağlıkçılar kadar anılmıyor.

özel güvenlik
özel güvenlik

Sağlık çalışanı vefat ettiğinde televizyonlarda belirtilirken, bir özel güvenlik görevlisi veya temizlik işçisi neden görmezden geliniyor. Sağlık kurumlarında çalışanlar tüm personellerin, sen memursun, sen işçisin ikileminden şikâyetçi olduğu belirtiliyor. Ve sağlık sektöründe bu ikilemin her yerde yapıldığı belirtiliyor. Sağlık çalışanlarının sağlık kurumlarda eşit haklara sahip olması için ise sağlık bakanlığının üzerindeki bu yoğunluk geçtikten sonra bir düzenleme yapılıp yapılmayacağı henüz bir netlik kazanmazken, bakanlık bu zor süreçte emek veren tüm personellerine bir iyileştirme yapacağı iddia ediliyor.

özel güvenlik
özel güvenlik

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu