Özel Güvenlik

Özel güvenlik görevlisi ile kim ilgilenecek ?

 Özel güvenlik görevlisi – son dönemlerde dünyanın başına bela olan ve çok sayıda can kaybına neden olan corona virüs nedeni ile ülkemizde de sıkça ölüm ve vaka sayısı haberleri gelmeye başlaması, hükümet kanadı ve kalk tarafından endişelere neden olmaya başladığı bilinmekte. Devlet yetkilileri bu virüs nedeni ile çeşitli tedbirler alsada vatandaşların maalesef umursamamazlıgı nedeni ile vaka sayısında günden güne artış göstermeye başladı. Bazı zorunlu çalışan sektörler ise gerekli tedbirleri alsada maalesef bu salgına maruz kaldığı görülmekte. sektörler olarak maalesef sağlık bakanlığı bünyesinde çalışan Özel güvenlik görevlisi arkadaşlarımızdan bu virüse yakalanan sayı artmaya devam etmekte.

Özel güvenlik görevlisi
Özel güvenlik görevlisi

Riskli alanlarda çalışan özel güvenlik görevlilerine koruyucu önlemler alınsın

Hastaneler, postaneler, havalimanları, metrolar, Pazar yerleri gibi riskin yoğun olduğu bölgelerde çalışan ilk salgına maruz kalma riski olan güvenlik görevlileri ‘ne tam korumalı teçhizat verilmeli bu  konunun bir an önce yetkililere anlatılması gerekmektedir. Halkın yoğun olduğu ve her an salgının boy göstereceği bu alanlarda, çalışan personellere korumalı, kıyafet ve tam korumalı maskeler ile desteklenmelidir. Son dönemlerde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının yoğun şekilde vefat etmesi bizlere üzen bir konu, Maalesef yine son dönemlerde bu vakaya yakalanan Özel Güvenlik Görevlisi sayısıda azımsanacak bir sayı olmadığı görülmektedir.

Özel güvenlik görevlisi
Özel güvenlik görevlisi

Güvenlik Sendikaları neden önlem almıyor

Sektöre hitap eden ve bu virüs için önlem almayan ve gerekli birimlere önlem alıcı bilgi vermemenin sorumluluğunu taşımaktamıdır bilinmezken, şu an için bakıldığında güvenlik sendikaları pasif bir durumda sosyal medya üzerinden vefat eden veya vakaya yakalanan kişilere geçmiş olsun söylemlerinden başka bir şey yapmaması da özel güvenlik görevlilerini üzen bir konu olduğu belirtiliyor. Üye kazanmak için her şeyi yapan sendikalar corona virüsünde işçileri yanlızmı bıraktı ?

Özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu