Ögg Haber

Özel güvenlik görevlisinden rant sağlanıyor

Özel güvenlik görevlileri rant kapısı oldu

Türkiye nin en büyük sektörleri arasına giren özel güvenlik sektörü günden güne hızlı ve kontrolsüz bir şekilde büyüdüğü görülmektedir. Geçen yıllara göre bu artış son 2 yılda daha fazla bir şekilde büyümektedir. 2017 yılında yaklaşık 1,5 milyon özel güvenlik sertifikası almak için başvuru yapılmıştir. 2019 yılında kesin olmayan bilgilere göre 2 milyonun üstünde özel güvenlik görevlisi olduğu tahmin ediliyor. Bunların ortalama ,300 bine yakını kamu kurum ve kuruluşlarında çalışırken, 500 bin kişiye yakın özel güvenlik kimlik kartlı ise çeşitli branşlardaki özel sektörlerde faaliyet yürütmektedir.

Sayı çoğaldıkça rant kapisininda büyüdüğü gözlerden kaçmamakta.
Sektör üzerinde çalışanların üzerinden para kaynakları olusturularak, adeta çalışanların hakları ellerinden alındığı ve hergun bir haberin gündeme düştüğü görülmektedir. 2500 – 3000 TL gibi ücretler ile hayatını sürdürmeye çalışan işçileri, çeşitli yollarla kazandığından rant sağlama çalışanlar gerek sosyal medyada, gerekse iş hayatında görmek adeta günlük yaşantımızın içine girdi. Ücret karşılığı iş ilanı paylasma Çoğunlukla sosyal medya olan Facebook sayfalarında karşımıza çıkan ve adına yönlendirme dedikleri sistem üzerinden işsiz güvenlik görevlileri sömürmeye çalıştıkları görmekteyiz. 150 200 TL gibi bir ücret karşılığı yüksek maaş ve fazla mesai işlere yönlendirdiğini beyan eden kişileri sosyal medya ( Facebook) görmek çok kolay.

Hakkını savunuyorum diyen (STK) sendikalar…

İsçinin haklarını savunmak için kurulan sendikalar son zamanlarda adeta işçinin cebinden çalar pozisyona geçmiş durumda. Yüksek aidat ve sendika yönetimlerinin şaşaalı yaşantıları sosyal medyada sıkça görülür oldu. Eski parayla 10 -15-25 milyar arası maaş alan 400 ,500 bin TL’lik evlerde oturarak ben asgari ücretlinin hakkını savunacağım diyenlerin sayisida hiç azımsanmayacak derece fazla…

İş hukuku avukatları

Sosyal medyada son zamanlarda avukatlarla komisyon şeklinde çalışanların sayısında baya bir artış gösterdi, her önüne gelen işçiye ben senin sorununu çözerek diyerek davalar açıp sonrasında 5 – 6 sene mahkeme bekleyenlerde mevcut, son zamanların en popüler sektörü, avukatlara komisyoncu üzerinden davalık kişi toplamak.
özel güvenlik haber olarak gördüğümüz her yanlışın üzerine giderek tarafsızlığını göstermeye devam edeceğiz. Her türlü ihbar ve şikayetlerinizi whatsaap üzerinden bizlere bildirebilirsiniz.

özel güvenlik haber

özel güvenlik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı