Ögg Haber

Özel güvenlik görevlisini yakalamak için özel ekip kuruldu

Özel Güvenlik Görevlisini Yakalamak için özel ekip kuruldu

olay esnasında sarf edilen lüks otomobili PTT Haneleri Mahallesi ’nde terk edilmiş olarak bulan polis kameraları inceliyor

Adana’da lojistik ve güvenlik hizmeti veren firmanın 4 milyon 795 bin Euro ‘sunu çalan firmanın güvenlik sorumlusu Burak Ekinci’yi yakalamak için polis Özel ekip kurdu. Polis yaptığı incelemede Burak Ekinci ‘nin soygunu tek başına değil kendini otomobilde bekleyen 3 şahıs eşliğinde gerçekleştirdiğini saptadı. Olay esnasında sarf edilen lüks otomobili PTT Haneleri Mahallesi ‘nde terk edilmiş olarak bulan polis bütün güvenlik kameraları ayrı ayrı takip ediyor.

OTOMOBİL BULUNDU

Asayiş Şube Müdürlüğü içerisinde kurulan Özel ekip gece gündüz vakası aydınlatmak için seferber oldu. Olayın gerçekleştiği Merkez Yüreğir Kazası İlbey Güneş Caddesi üzerindeki firmada çalışmalarını tamamlayan kümeler, B.E.’nin vakadanın ardından 3 şahıs eşliğinde kaçtığı lüks araç PTT Evleri Mahallesi ‘nde terk edilmiş olarak buldu.
Otomobil çekici sayesinde emniyete götürülerek parmak izi çalışması alındı. Özel ekip doğrulusunda vasıta sahibinin ev ve iş yerlerine operasyon düzenlendi.

özel güvenlik

Operasyonda vasıta sahibi bulunamadı.

Ekipler, firmanın güvenlikten Mesut Burak Ekinci ‘nin yaşadığı Selahattin Eyyübi Mahallesi ‘nde şahsın gidebileceği yerlere seri baskınlar yaptı. Olaydan ardından polis doğrulusunda gözaltına alınan 4 şahıs ifadelerinin alınmasının sonrasında serbest bırakıldı. 4 milyon 795 bin Euro ile kaybolan Burak Ekinci ‘nin 2013 senesini ardından güvenlikten sorumlu müdür olarak çalıştığını kaydeden firmanın İç Muayene Başkanı Hasan Ali Şen, “Firmanın yöneticisi olan Burak Ekinci para transferi sırasında içi para dolu çuvalları kendini sokağın başında bekleyen araca binerek kaçmış.

Para bankalara aitti.

Şüphe uyandıracak tek tutum sezinlemedik. Emniyet birimlerimiz konuyu yakından takibini sürdürüyor.

Özel Güvenlik Görevlisi

Ahmet Çelik

2010 yılından itibari ile özel güvenlik haberleri sitesinde editörlük yapmaktayım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı

Adblock siteye girişinizi engelliyor

Siteye erişmek için lütfen reklam engelleyici eklentinizi kapatın.