5188 ve 4857 sayılı kanunlar

özel güvenlik güvenlik soruşturması 2019

özel güvenlik güvenlik soruşturması

Bir buçuk milyona yakın özel güvenlik görevlisinin oldugu ve günden güne istikrarsız şekilde büyüyen özel güvenlik iş kolu hızlı bir şekilde günden günden güne büyürken, güvenlik olmak isteyenlerin sayısıda 2017 yılının 2 katı oldugu belirtiliyor.

özel güvenlik kimlik kartı almak isteyen ve geçmişte bir takım olay veya savcılık, karakol gibi suç teşkil edecek konulara karışmış olanların bir cogunun kafasında soru işareti olarak özel güvenlik güvenlik soruşması nedir, nasıl yapılır gibi sorular oldugu bilinmekte.

Geçmiş dönemde adli sicil kayıdı bozuk olanlar yani işlediği suç nedeni ile bir yıldan fazla gün almış olan kişilerin yapmış oldukları veya suca bağlı olarak güvenlik kimlik kartı alması sıkıntı oldugu bilinmekte. güvenlik olmak isteyen kişiler Özel Güvenlik Güvenlik Soruşturma konusunu özel güvenlik eğitim kurslarına yazılmadan önce araştırması gerekmektedir, çünkü soruşturma konusu güvenlik kimliği için başvurunuzda karşınıza çıkaçagından dolayı, eğerki geçmişte adli sicil kayıtlı bir durumuz varsa, güvenlik kurslarına boş yere ücret yatırmış olacaksınız.

Özel güvenlik güvenlik soruşturması ‘nda adli sicil kayıtınız temiz çıkmaması durumunda özel güvenlik kimlik kartı talebiniz red edilecektir. özel güvenlik kurslarına yazılmadan önce adliye veya e devlet üzerinden sicil kayıtınızın olup olmadığına veya suç teşkil eden bir mahkemenizin olup olmadığını kontrol ederek, özel güvenlik eğitimi aldıgınız kurs yetkililerine bilği vererek detaylı bir bilği almanızda yarar olacaktır.

özel güvenlik haber sitesi olarak, özel güvenlik görevlisi olmak isteyen kursiyerlere ön bilğidir

özel güvenlik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu