Özel Güvenlik

özel güvenlik haberleri 2020

özel güvenlik haberleri 2020 – sektöre hitap edilen siteler yeterince bilgi taşıyor mu ? kimlere hizmet ediyor ? rant sağlamaya çalışıyor mu ? gibi sorular cogu güvenlik görevlisinin aklını karıştıran olaylardan bir tanesi olmaya devam ediyor. Google üzerinden özel güvenlik görevlilerine hitap eden sanal sitelere bakıldığında çoğunun yanlı haberler ile çıkarlarını korumak için güvenlik görevlilerine taraflı bilgi verdiği görülüyor. Genel olarak özel güvenlik son dakika flaş haber niteliği taşıması ama verdiği veya algı yaratmaya çalıştığı konular genelde yanlı olması gerçek bilgi amaç için kurulan sitelerin imajını düşürdüğü görülmekte. Genel olarak STK (güvenlik sendikaları) ‘nın taraflı haberlerini yapması en çok spekülasyon taraflı bilgilerinden başlıcaları.

özel güvenlik haberleri 2020
özel güvenlik haberleri 2020

Özel güvenlik haberleri son durum

Bu gibi taraflı haber yapan sitelerin en çok kullandığı başlıklarından biri ise son durum olarak geçtiği ve çıkarlarını sağladı sendikanın yalan veya yanlış bilgilerini sektörde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan güvenlik görevlilerine lanse etme çabalarıdır. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personeli çıkar sağladığı sendikaya güzel algılar yaratarak geçmesini sağlayan ve diğer sendikaları devamlı kötüleyerek çıkar sağlama derdine düşmüş ve sektörü yanlış bilgilendirmeye sebep oluyor.

özel güvenlik haberleri 2020
özel güvenlik haberleri 2020

Kamu güvenlik haber

Bilindiği üzere güvenlik veya diğer sendikalar devamlı kamuda çalışan işçilerin haklarını savunuyor algısı yaratmaya çalışmaktadır. Bunun sebebi ise özel sektörde toplu sözleşme yapamayıp, ücret alamadıklarından dolayı sendikaların hepsi kamuda çalışan personellere ne şirin görünme cabaları vardır. Kamuda çalışan ne kadar şirin görünüp toplu sözleşme imzalama şansını artırarak para kazanma şansları fazladır ve bu gibi siteler devamlı  bir sendikayı överek bu gibi cogu sarı sendikalardan maddi destek almakta ve bu nedenle ilede yanlış bilgilendirmeye neden olmaktadır.

Özel güvenlik facebook sayfasından takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu