özel güvenlik bilgi sistemi

özel güvenlik hakları diye bir dernek ve kuruluş yok

özel güvenlik hakları adı altında sosyal medya başta olmak üzere bir çok platformda paylaşımlar gezmesi üzerine bizlere bu konu hakkında gelen mesajlar üzerine özel güvenlik haber (www.ozelguvenlik.com.tr) sitesi olarak güvenlik görevlisi arkadaşlarımızı bilgilendirme gereği duyduk. Herhangi bir kuruluş olmayan ve sosyal medya ’da özel güvenlik işçilerinin haklarını savunmak adına kurulmuş olduğu iddia edilen bu sayfaların, yetkili merciler tarafından onaylı olmadığı gibi. Herhangi bir STK, kuruluş, dernek gibi bir yetkisi olmadığı bilinmektedir.

Özel güvenlik hakları, diye belirtilene sayfalar hakkında, haber sitemize gelen bir mesaj

‘’Özel Güvenlik hakları adı altında, bir çok sayfa olduğu görülmekte. Bu sayfalar alenen dava toplamakta olduğu yazılan yazılardan belli olmaktadır. Avukatlık kanunu ’na göre dava toplamak yasak olarak biliyorum. Peki bu sayfalar nasıl dava toplamaya meyilli paylaşımlar yapılabiliyor?. Özel güvenlik sektöründe yaklaşık 15.ci yılım ve bu tür sayfaların sahibini tanıyorum. Sizlerden bilgi almak istediğim konu ise ‘’bu tür dava toplayan veya avukat yönlendirmesi yapılan kişi ve sayfalar nereye şikayet edilir? Cevaplarsanız sevinirim.’’

İlgili Makaleler

Güvenlik Hakları ile bize gelen cevabımız ise

Güvenlik Hakları hakkında bizlere uzun zamandır bilgiler gelmektedir. Genel olarak avukatlara para toplamak adına kurulmuş bir çok sayfa olduğu görülmektedir. Ve avukatlara bazı facebook sayfaları veya kişiler davalar götürüldüğü zaman belli bir komisyon ücreti almaktadırlar. Edildiğimiz ve kesin olmayan bilgilere göre dava başına 200- 400- 500 tl gibi dava başına ücret aldıkları iddia ediliyor. Bu tür kesin bilgi sahibi olduğunuz kişileri, elinizdeki belgeler ile barolara bildirebileceğiniz gibi, cimer üzerinden de şikayet veya incelenmesini talep edebilirsiniz.

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün