özel güvenlik iş ilanları

Özel güvenlik ilanları

Özel Güvenlik ilanları Birçok özel güvenlik belgesi bulunan aday özel ve kamu sektöründe iş bulabilmek adına özel güvenlik ilanlarına bakmaktadır. Birçok ilana göz atıldığında iş ilan sitelerinde güvenlik görevlisi alımlarına ağırlık verildiği gözlemlenmektedir. Bu ilanlar iş verenler tarafından yayımlanıp kişilerin aranılan şartları taşıması halinde başvuru işlemlerini kolay bir şekilde yapabilirler. Popüler bir şekilde son döneme damga vuran özel güvenlik ilanları, özel güvenlik görevlisi istihdam etmek isteyen adaylar için bazı şartlar ön plana koyuyor. Kalabalık bölgelerde güvenlik görevlileri, asayişi sağlaması, tenha olan bölgelerde ise mal güvenliğini sağlayacak olması gereklidir. Bu şartları taşıyan bireylere özel güvenlik görevlisi ismi verilir. Özel güvenlik görevlisi olabilmek adına afetler, yangın, kişi koruma, patlayıcı, güvenlik sistemleri, hukuk, olay yeri inceleme, ilk yardım, silahlar, narkotik ve kalabalıklar hususunda eğitim almış olması gerekmektedir.

özel güvenlik sertifika şartları

Özel güvenlik sertifikası şartları sık sorulan sorulardan biri güvenlik görevlisi olabilmek ve özel güvenlik ilanlarına başvuru gerçekleştirebilmek için aranan şartlar şunlardır;

  • 18 yaşını doldurmuş olmakla birlikte silahsız özel güvenlik alımı için en az ortaokul mezunu olmak
  • Silahlı özel güvenlik olabilmek için lise mezunu olmak ve 21 yaşını doldurmuş olmak
  • Sicili alabilmek için uygun olmak
  • Kamu haklarından muaf olmak
  • Mesleğini icra etme konusunda herhangi bir sağlık sorununun olmaması gibi şartlar aranmaktadır.

Bu şartları taşıyan bireyler silahsız kurs eğitimi için 100 saat, silahlı kurs eğitimi için ise 120 saat boyunca eğitim görmektedir. Bu eğitim sonunda gerçekleştirilen sınavlar ile sertifika almaya hak kazanılır. Sonrasında özel sitelerde veyahut kamu kurum ve kuruluşlarında gerçekleştirilen özel güvenlik ilanlarına başvuru işlemleri yapılabilir. Özel güvenlik ilanları hakkında inceleme yapıldığında özel sektörde pek çok alım yapıldığı tespit edilmiştir. Geçmiş yıllardan bu yanan güvenlik, her ne kadar bir ihtiyaç olsa dahi ülkemizin gelişen ulaşım ağı ile sunulan hizmetlerin sayısında da artış görülmektedir. Sanayi tesislerin kurulması, özel hastanelerin sayısında yaşanılan artış gibi nedenlerden ötürü pek çok özel güvenlik görevlisine ihtiyaç duyulmakta. Bu işletmeler aracılığı ile de ilanlar ünlü iş arama siteleri üzerinden yayımlanmaktadır.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün