özel güvenlik alımları

özel güvenlik iş ilanları 2021

özel güvenlik iş ilanları 2021 yılı içerisinde kamu kurum ve kuruluşları bakımından artığı gözlenmektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarında taşeron sisteminde çalışıldığı dönemde, 696 sayılı (KHK) Kanun Hükmünde Kararname ile sürekli işçi pozisyonuna geçilmesi sonrası popülerliği artan özel güvenlik görevlisi mesleği günden güne büyümeye devam ediyor. 2021 Özel güvenlik kimlik kartı alanların %90 kısmı ise kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak umudu ile ögg sertifikası aldığı belirtiliyor. Tam netlik olmamasına rağmen Türkiye genelinde 1,5 milyon kişide ögg kimlik kartı ‘na sahip kişi olduğu iddia ediliyor ve bu sayı her geçen gün artış göstermekte.

Güvenlik sertifikası yaş sınırı           

Özel güvenlik olmak için aranan şartlar içerisinde yaş şartı bulunmazken birçok kamu kurum ve kuruluşu yanı sıra özel sektörde kriterleri içerisine yaş maddesi eklemesi ile mağdurların sayısı yüzbinleri bulduğu bilinmektedir. Kırsal kesimde yaşan vatandaşların iş olağanın nerdeyse durması ve iş bulamaması sonucunda bir umut ile aldığı özel güvenlik sertifikaları maalesef hiçbir tecrübe bulamadan yenileme dönemlerine girdikleri görülmekte. Sosyal medya olan facebook ve platforumlarda sektör ile acılan sayfa ve gruplarda en çok dile getirilen konuların başında gelen bir sorun olduğu bilinmektedir.

özel güvenlik iş ilanları 2021
özel güvenlik iş ilanları 2021

Özel güvenlik sertifikası almak isteyen kişilerin özel güvenlik kursları ‘na başvurularında maalesef bu konuların belirtilmemesi ve genel olarak 35 yaş altı kişilerin iş bulabildiğini bilmeyen vatandaşlar maddi olarak zarara uğratılmakta olduğu görülmektedir.

devlet hastanesi özel güvenlik is ilanları

kamuda güvenlik görevlisi olmak isteyenlerin bir çoğu Devlet hastanesi özel güvenlik is ilanları takip ettiği ve Google de en çok aranan ilanlar arasında hastane özel güvenlik görevlisi olduğu görülmektedir. Covid-19 salgınının tüm dünyayı etkisi altına aldığı gibi ülkemizde de büyük can kayıplarına neden olması sonucu ogg kimlik kartına sahip birçok işsiz sağlık bakanlığı özel güvenlik alımı yapmasını beklediği bilinmektedir. En son sağlık bakan yardımcısının kısa süre içerisinde işçi statüsünde personel alımı yapacağını belirtmesi ile tüm güvenlik kimlik kartı sahibinin gözün işkur ’dan gelecek müjdeli haberi bekler hale getirdi.

özel güvenlik iş ilanları 2021 ile alakalı tüm bilgileri bizi sosyal medya üzerinden takip ederek hızlı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün