Ögg Haber

Özel Güvenlik Kadro Son Dakika

Geçtiğimiz yıl kamu kurumunda çalışan taşeron personellerin kadroya geçişleri ile ilgili bir hamle yapılmıştı. Ancak kamu kurumlarında çalışan özel güvenlik görevlisi ve bilgi işlem personelleri kadroya alınmadı. Bu durumun üzerine hazırlanan yasa tasarısı meclise verildi. Özel güvenlik kadro son dakika gelişmeleri herkes tarafından merak ediliyor.

Özel güvenlik kadro son dakika
Özel güvenlik kadro son dakika

Kadroya geçiş ile birlikte maaşlarda iyileşme yaşandı. Pek çok taşeron çalışanı kadrolu işçi statüsüne getirildi. Ayrıca yılın belirli dönemlerinde ikramiye almaya hak kazandı. Hal böyle olunca özel güvenlik personellerinin de kadroya geçme isteği bulunuyor. Özellikle Sivil Toplum Kuruluşları tarafından bu konu sürekli olarak gündeme getiriliyor. Ayrıca Toplum Yararına Programı çerçevesinde kamu kurumları ve İŞKUR arasında yapılan protokol gereği çok sayıda özel güvenlik görevlisi personeli istihdam ediliyor.

TYP ile alınan özel güvenlik görevlilerinin faaliyet süreleri maksimum 10 ay oluyor. Görev yerlerine aşina olan ve görev bölgesine giren çıkan herkesten haberdar olan güvenlik görevlileri bu noktalarda sürekli olarak personel sirkülasyonu olmasının doğru olmadığını dile getiriyor. Özel güvenlik kadro son dakika gelişmelerini yakından takip ederek TYP kapsamında alınan personelin kadroya geçip geçmeyeceği ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kadroya geçiş süreci ile özel güvenlik personeli hat safhada haklara sahip olacak. Verilen yasa tasarısında kadroya geçişin yanı sıra emeklilik ve özlük hakları ile ilgili de pek çok talep bulunuyor. Bunun yanı sıra görevleri esnasında yaşamını yitiren ya da vücut bütünlüğü zarar gören personellere şehitlik ve gazilik sıfatlarının verilmesi de öngörülmektedir.

Ayrıca özel güvenlik kadro son dakika gelişmeleri haberleri üzerinden kamuya yapılacak olan alımlar ile ilgili de detaylı bilgi alabilirsiniz. Bakanlıklar açmış oldukları kadrolar ile kendi bünyelerinde personel istihdam etmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı okullarda, Adalet Bakanlığı adliyelerde çalışmak üzere personel alımı yapmaktadır. Diğer bakanlıklar da zaman zaman açmış oldukları kadrolar ile personel alımı yapılacağını duyurmaktadır.

Yayınlanan ilanları sürekli olarak takip ederek ve bu ilanlarda adaylardan aranan şartları öğrenerek başvurunuzu yapabilir ve kadrolu olarak istihdam edilebilirsiniz. Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için bizleri takip edin.

özel güvenlik

özel güvenlik haber

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı

Adblock siteye girişinizi engelliyor

Siteye erişmek için lütfen reklam engelleyici eklentinizi kapatın.