özel güvenlik bilgi sistemi

özel güvenlik kartı

özel güvenlik kartı ülkemizde ve dünyada popülizmi artan ve işçi kesimi tarafından rağbet gören sektörlerden bir tanesi olan özel güvenlik sektörü  günden güne özel güvenlik kartı almak isteyen kişilerin fazlalığı ile sektörün rağbetini adeta gözler önüne serer durumda. Sektör üzerinde çalışmak isteyen cogu kişi başvuru yapmak için gerekli işlemleri gerçekleştirmeye çalışırken. Çoğunlukta Güvenlik Kimlik Kartı Nasıl Alınır, Güvenlik Kimlik Kartı Alma Şartları ‘nı sosyal medya ve internet ortamından araştırmakta.

Güvenlik görevlisi kimlik kartı nasıl alınır ?

güvenlik görevlisi kimlik kartı nasıl alınır sorusuna sıklıkla karşılaşmaktayız, ozel guvenlik olmak isteyen kursiyerlerin bulundukları illerdeki Emniyet genel müdürlüğü özel güvenlik şube tarafından denetlenen ve izin verilen özel güvenlik şirket aracılığı ile eğitim almak için başvuru yapıp gerekli evrakları hazırlayarak Güvenlik Eğitim’ ne tabi  olmaları gerekmektedir. Silahlı güvenlik kimlik kartı almak isteyen kursiyerler 120 saatlik bir güvenlik eğitimi alması gerekirken, Silahsız güvenlik kimlik kartı almak isteyenler ise 100 saatlik bir güvenlik eğitimi görmesi gerekmektedir. Özel Güvenlik Eğitimine Katılım Zorunludur.

özel güvenlik sınavı

özel güvenlik sınavı ‘na tabi olunmak için gerekli eğitimi gören kursiyerler eğitim aldıktan yaklaşık 15 – 20 gün sonrasında ise yine özel güvenlik şube gözetiminde özel güvenlik sınavı ’na tabi tutulmaktadır. Güvenlik Sınav sonrasında yine yaklaşık 15 ile 20 güne tekabül eden günler içerisinde emniyet müdürlüğünün resmi sitesinde, özel güvenlik kimlik sorgulama yaparak sınav sonucunu öğrenebilmektedir ve 60 puan ile üstü puan alan kursiyerler özel güvenlik sertifikası almaya hak kazanmış sayılmaktadır. Özel güvenlik haber sitesi olarak sektöre yeni girmek isteyen kursiyerler için gerekli olan konuları makale olarak sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

özel güvenlik kartı hakkında daha fazla bilgi için özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün