Ögg Bilgiözel güvenlik bilgi sistemi

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Ne Zaman Çıkar

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Ne Zaman Çıkar

Özel güvenlik kimlik kartı sahibi olmak isteyen kişiler devlet tarafından onay almış olan özel güvenlik kurslarında eğitim almalıdırlar. Ülkemizde her ilde bulunan bu kursları küçük bir araştırma ile sizlerde kendi ilinizde bulabilir ve kayıt yaptırabilirsiniz. Özel güvenlik kimlik kartı ne zaman çıkar sorusunun cevabını merak eden kişiler öncelikle bu kurslara kayıt yaptırmalı sonrasında ÖGG Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen sınavlara katılmalıdırlar.

Özel güvenlik kurslarına katılmak isteyen adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartları şu şekilde maddeler halinde yazabiliriz:

  • Kursta silahlı özel güvenlik görevlisi eğitimi almak isteyen bir kişi, lise mezunu ve 21 yaşını tamamlamış olmalıdır.
  • Silahsız özel güvenlik görevlisi eğitimi almak isteyen kişi ise ortaokul mezunu ve 18 yaşını tamamlamış olmalıdır.
  • Kamu haklarından mahrum olmamalıdır.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalıdır.
  • Mesleğini yapmasına engel bir sağlık sorunu bulunmamalıdır.
  • Sicil kaydı temiz olmalıdır.
  • Kadınlarda 160 cm boy, erkeklerde 165 cm boy istenmektedir.

Bütün bu şartları taşıyan kişiler kurs eğitimine kabul edilirler. 100 saatlik kurs güvenlik görevlisi eğitimi kursiyerlere verilir. Silahlı güvenlik görevlisi eğitimi alan kişilere ayrıca 20 saatlik eğitim verilir. İzin verilen süre haricinde devamsızlık yapan kişilerle kurs ilişiği kesilir. Bu eğitim sonucunda başarı olan adaylara güvenlik sertifikası verilir. Kurs sonucunda özel güvenlik kimlik kartı ne zaman çıkar sorunun cevabı daha da belirginleşmektedir.

Randevu Aşaması

Kursu bitiren adaylar başkanlık tarafından gerçekleştirilen sınava giriş hakkı elde ederler. Bu sınavda başarı olan adaylara güvenlik kimlik kartı verilir. Kimlik kartı alımı için bulunduğunuz ildeki güvenlik şube müdürlüğünden randevu almanız gerekmektedir. Alınan randevu ile sizden istenen evraklarla birlikte güvenlik şube müdürlüğüne giderek güvenlik kimlik kartınızı alabilirsiniz.

Randevu talebinizi ÖGG Dairesi Başkanlığı sitesinden oluşturabilirsiniz. Sizlere bir tarih verilir ve o tarihe kadar da kimlik kartınız hazırlanmış olur. Bütün bu aşamaları düşündüğümüzde kısaca ögg kimlik kartı ne zaman çıkar sorusuna kursu bitirdikten ve sınavlardan başarı olduktan sonra diyebiliriz. Güvenlik kimlik kartınızı aldıktan sonra ise özel güvenlik görevlisi olarak çalışma fırsatını bulabilirsiniz. Kimlik yenileme işlemleri sırasında ise tekrar randevu almanız gerekecektir.

 

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Ne Zaman Çıkar
Özel Güvenlik Kimlik Kartı Ne Zaman Çıkar

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu