Özel Güvenlik

Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama nedir ?

kimlik kartı sorgulama yapmak isteyen adaylar internet ortamını kullanabilmekte ve kolayca erişebilmektedir. Bunun için adayların yapması gerek işlem emniyet genel müdürlüğünün resmi sitesine girmesi gerekmektedir. Emniyetin resmi sitesi bilindiği üzere ‘’Pol. Tr’’ domain uzantısıdır. Buna örnek vermek gerekirse sivas ta yaşayan bir kursiyer Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulamak için sivas.pol.tr sitesini kullanması gerekmektedir. Sorgulaman başarı ve güvenli olması için TC kimlik numarası ve sitede belirtilen doğrulamanın girilmesi gerekmektedir. Değişik illerde yaşayan kişiler yukarıdaki verdiğimiz örnekteki gibi bulunduğu ilin adını yazarak sonuna pol.tr ekleyerek sorgulamaları güvenli şekilde yapabilmektedir. Emniyet müdürlüğü sınırları içinde yaşayan ve kırsal kesimlerde ilçe, mezra gibi yerlerde ikamet edenlerin sorgulamasında hata oluşabilmekte ve bunun için en yakın emniyet müdürlüğüne başvurmaları veya telefon ile bilgi almaları gelmektedir.

Özel güvenlik kimlik kartı ne zaman elime ulaşır ?

Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama yapan ve Özel güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyen kişilerin, özel güvenlik temel eğitimine tabi olmaları ve bu eğitim sonrasında yapılacak olan özel güvenlik sınavı ‘ndan başarılı puanı almak zorundadırlar. Ögg sınavı ‘nı başarılı bir şekilde geçen kursiyerler belli bir prosedür den sonra Emniyet genel müdürlüğü özel güvenlik şubeye, güvenlik kimlik kartı almak için başvuru yapabilirler. Özel güvenlik kimlik kartının çıkması yaklaşık olarak 1 – 2 ay sürebilmektedir. Bunun sebebi ise bulunduğunuz ildeki Özel Güvenlik Şube müdürlüğünün yoğunluğuna ve basım merkezinin yoğunluğuna bağlanmaktadır. Güvenlik kimlik kartı polis ve jandarmanın ortak çalışması sonucunda güvenlik soruşturmasının bitirilmesi sonrası, güvenlik kimlik kartı basımı gerçekleştirilir. Basım ve araştırmanın uzun sürdüğünden dolayı kursiyerler meraklarını gidermek için çeşitli platformlarda bilgi almaya çalışmaktadır.

Güvenlik kimlik kartı nasıl gelir ?

Arşiv araştırma ve güvenlik soruşturmasının sonucunda özel güvenlik kimlik kartları basım merkezine gönderilmektedir. Özel Güvenlik Kimlik Kartları PTT aracılığı ile adayların vermiş oldugu adrese gönderilmektedir. İl merkezlerinde oturanları yaklaşık 3 gün içinde teslim edilmekte, ilçe merkezleri 4 gün ve köy ve mezralarda ise 7 gün sürebilmektedir.

Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama

Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama

Ankara: ankara.pol.tr/sayfalar/subeler_ozelguvenlik

Şanlıurfa: sanliurfa.pol.tr/Sayfalar/ozelguvenlikislemleri

Diyarbakır: diyarbakir.pol.tr

Emniyet müdürlüğünün sitelerine girerek , TC kimlik numaranız ile kolayca kimlik kartı sorgulaması yapa bilinmektedir. Bulunduğunuz il örnek verdiğimiz illerin dışında ise yukardaki linke o il yazılarak tekrar arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu