özel güvenlik alımları

Sağlık bakanlığı personel alımı, rekor başvuru bekleniyor

Sağlık bakanlığı personel alımı – Ülkemizde son dönemlerde sıkça rastlanan ve Çin ‘in Vuhan kentinden tüm dünyaya yayılan corona virüsü tedbirleri günden güne sıkılaştırılmaya devam ediyor. Genel olarak sağlık yönünden tedbirler almak için caba sarf eden, sağlık bakanı Fahrettin koca son dönemlerde neredeyse her gün basın karşısına çıkarak halkı bilgilendirdiği bilinmekte. Geçtiğimiz günlerde tekrar televizyonlar karşısına çıkan koca, sağlık personeli ve ek hizmet görevlilerinden oluşan yaklaşık 18 bine yakın personel alınacağını duyurması hem sağlık mezunlarını hemi de işsiz vatandaşlar tarafından sevinç ile karşılandığı sosyal medya olan facebook ve twitirde adeta gündem oldu. Sağlık Bakanlığı 25 mart 2020 tarihinde 14 farklı statülerde toplam 18 bin personel alımı gerçekleştirmesi şartları ise en az lise mezunu, ön lisans ve lisans mezunu statüsünde gerçekleştireceği duyurdu.

Sağlık bakanlığı personel alımı
Sağlık bakanlığı personel alımı

Bakanlık eleman başvurusu rekor başvuru bekleniyor

Ülkemizde son dönemlerde işsizliği çetin geçtiği görülürken, birde üstüne corona virüs salgını sebebi ile işsiz kalan kişilerinde artması ile, bakanlığın personel alımına yaklaşık olarak 3 milyona yakın başvuru gerçekleştirileceği bekleniyor. İşkur üzerinden başvurular alınmaya başlanmış durumda ama genel olarak iş kurun resmi sitesine yoğunluktan dolayı ulaşılamıyor durumda olması yoğunluğun fazlalığını gösterir vaziyette. 26 mart 2020 tarihinde başlayan ve 30 mart 2020 tarihinde sona erecek olan başvurulara yoğunluktan dolayı giriş yapamayan kişilerin sayısınında yüksek olduğu belirtiliyor.

Personel alımına 3 milyon başvuru olur mu ?

Sağlık bakanlığı personel alımı
Sağlık bakanlığı personel alımı

Ülkemizde en son açıklanan işsizlik istatiksellerine göre 4 milyon 308 bin işsiz olduğu belirtilirken, bu sayının son günlerde daha da fazlalaştığı belirtiliyor. Bu istatistikler üzerinden yorum yapanlara göre eleman alımına başvurularının 3 milyona yakın olacağı belirtildi.

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu