Özel Güvenlik

özel güvenlik kıyafet değil saygı bekliyor.

özel güvenlik kıyafet – güvenlik görevlisi olarak çalışan kamu kurum ve kuruluşu ve özel sektör çalışanları son günlerde şiddete maruz kalmasından dolayı sitem eder durumda. Bazı güvenlik sendikaların kamuda çalışan Özel Güvenlik görevlilerine tek tip kıyafet getireceğiz, diyerek içişleri bakanlığının düzenlenme aşamasında olan kılık kıyafet maddesini kendisine üye çekmek adına kullanmaya çalışması, sektör içerisinde çalışanları kızdırdı. ‘’Bizler kıyafet değil özlük hakkı istiyoruz’’ diyen güvenlik görevlilerinin sayısı günden güne fazlalaşmaya devam ediyor. Sektör içerisinde çalışanların en büyük sorunları arasında maddi sıkıntılar ve özlük hakların eksikliği öne çıkıyor. Kadro (sürekli işçi) statüsüne geçen kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personellerin beklentilerinin neredeyse hiç birinin yerine gelmemesi STK ‘lara olan güvenide zedelemiş durumda.

özel güvenlik kıyafet
özel güvenlik kıyafet

Güvenlik tek tip kıyafet değil özlük hakkı

Neredeyse her hafta bir Özel güvenlik görevlisinin şiddet, mobbing ve kurum içerisinde çeşitli konularda mağdur olması ve dayanacak bir dalının olmaması çalışanları sindirilmesine sebep verdiği iddia ediliyor. Kamu güvenlik görevini yapan personelin uğradığı şiddetler neredeyse her hafta karsımıza çıkmakta, bu durumu gören sendikalar maalesef ses çıkarmadığı gibi bunuda rant kapma davasına döndürdüğü iddia ediliyor. Kamu kurumunda çalışan en çok sitem ettiği konuların başında ise tek tip kıyafet diyerek algı oluşturan sendikalara tepkinin büyüdüğü görülmekte.

Özel güvenlik maaş sıkıntısı

Kamu kurum ve kuruluşunca yıllarca taşeron işçisi olarak çalışıldığı dönemde, kadroya geçeceksiniz diyerek düşük ücretler ile çalıştırılan güvenlik görevlileri, kadro sözü verilmesinin ardından adeta bayram sevinci yaşadığı hatırlamızdan silinmemiş durumda, yerel haber sitelerin yapılan haberlerde bir taşeron işçisinin kadroya geçtiği an göz yaşlarını dökerek ailesine müjdeli haber verdiğini hatırlıyoruz. Kamu kurumunda çalışan taşeron işçiler kadroya geçtikten sonra adeta hüsran yaşadığı ve cogu çalışan personelin ise aldıkları % ‘likleri bile düştüğü bilinmekte. Sağlıkta çalışan güvenlik görevlileri başta olmaz üzere tüm 6969 khk ile kadroya (sürekli içi) kadrolarına alınan işçiler maaşlarında düzenleme istiyor.

özel güvenlik kıyafet
özel güvenlik kıyafet

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu