Özel Güvenlik

Özel güvenlik kıyafeti virüs geçirmiyor mu ?

Özel güvenlik kıyafeti – Çin ‘in Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve dünyayı etkisi altına alan corona virüs ‘ün son zamanlarda ülkemizde can almaya devam ediyor. Sağlık bakanı Fahrettin koca ve Süleyman soylu ‘nun almış olduğu tedbirler sıkı şekilde uygulanmaya çalışılsa da maalesef vatandaşların yeterli duyarlılık göstermemesi sebebi ile bu bulaşıcı hastalık ülkemizde hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Hastaneler başta olmak üzere özel güvenlik görevlilerine ateş ölçer ile kurum veya projelere gelen vatandaşın veya personelin ateş ölçmeleri konusunda 81 ilin valiliğine genelge gönderilmiş durumda. Herhangi bir koruma teçhizatı olmadan ve en az bir metre şartını çiğnenerek ögg personellerin hastalığa yakalanma riski fazlalaştığı görülmekte.

Özel güvenlik riskli alanlarda ise neden koruyucu kıyafet verilmiyor ?

Hastaneler, postaneler, havalimanları, metro ve Marmaray vs gibi riskli alanlarda çalışan personellerin yüksek riskli alanda sadece bir maske ve eldiven ile görev yapması virüse yakalanma oranını %90 artırmaktadır. Bu gibi riskli alanlarda çalışan personellere koruyucu teçhizat ve kıyafet verilmesi gerekmektedir. Ateş ölçer ile görev yapan güvenlik görevlileri 1 metre şartına uymadığından veya çiğnenmesinden dolayı virüs’ü yakalanmaktadır. Bunun örnekleri fazlalıkla görülmekte ve en son bir özel bankada çalışan özel güvenlik görevlisinin corona dan vefat etmesi ve dün itibari ile hastane güvenlik görevlisinin virüs nedeni ile yoğun bakıma alındığını siz değerli okurlarımıza bildirmiştik. Acil bir şekilde riskli alanlarda görev yapan personellere koruyucu teçhizat ile korunması gerekmektedir.

PTT güvenlik görevlileri üye oldukları sendikadan yok cevabı aldı.  

PTT güvenlik görevlileri ile toplu sözleşme döneminde, resim üzerine resim paylaşan ve her yerde reklamını yapan Türk iş konfederasyonu ‘na bağlı güvenlik iş sendikası PTT güvenlik görevlilerinin isteğini geri çevirdi ve biz size maske temin edemeyiz, kurumunuzdan isteyin cevabını aldı.

Özel güvenlik kıyafeti
Özel güvenlik kıyafeti Özel güvenlik kıyafeti

Ptt güvenlik görevlileri, kurumlarından maske alamadıklarını ve vürise yakalanma risklerinin yoğun olduğu gerekçesi ile her sıkıntınızda bizi arayın bizler sizin yanınızdayız diyen güvenlik iş sendikasından maske talep etmesinin üzerine biz size temin edemeyiz cevabını almasının ardından, Ahmet durucuk ‘un Türk iş konfederasyonun bazı otellerini sağlık bakanlığının talep etmesi ile kullanabileceğini belirtmesinin reklamını yapmasına sert tepki gösterdi. PTT çalışanları ve bize ulaşan personel ile yaptığımız görüşmede;

zel güvenlik kıyafeti 1
Özel güvenlik kıyafeti

Türkiye de buyuk 2.ci konfederasyon otelleri devletinin hizmetine sunarken, bizim ile toplu sözleşmeyi döneminde reklam yapan sendika bize maske veremeyeceğini kurumumuzdan istememizi söyledi, twitirde Ahmet durucuk ise türk iş başkanının reklamını yapıyor. Bu nasıl perhiz bu nasıl lahana turşusu. Ahmet durucuk ve Fevzi Karataş’ın medyaya düşen ve iddia edilen, gece kulübünde eğlenirken fotoğraflara poz vereceğine üyeler ile ilgilensinler, biz bir hata yapıp güvenlik iş sendikasına geçtik, başkalarıda bu hataya düşmesin, her konuda pasif sosyal medyada reklam yapmada aktif bir sendika DEDİ.

zel güvenlik kıyafeti
Özel güvenlik kıyafeti

özel güvenlik haber facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu