özel güvenlik sınavı

Özel güvenlik kursları

Özel güvenlik kursları

Kamuda çalışan taşeron işçilerinin kadroya geçmesinden sonra ülkemizde popüler hala gelen özel güvenlik görevlileri, Günden güne sayıları hızlı şekilde artmaya devam ediyor. Özel Güvenlik Kursları ’na kayıt olmak isteyen yüzlerce kişi olduğu belirtiliyor. Özel Güvenlik Olmak İçin Gerekli Şartlar ve özel güvenlik olmak için ne yapması gerektiği bilmeyen kursiyerlere özel güvenlik haber (ogghaber) sitesi aracılığı ile yardımcı olmaya çalışacağız. Kursiyerlerin ilk önceliği kendi il veya ilçesinde bulunan özel güvenlik eğitimi veren bir güvenlik kursu ile anlaşması gerekmektedir. Özel güvenlik kursları Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube tarafından denetlenmekte ve incelenmektedir.

SİLAHLI/SİLAHSIZ ÖZEL GÜVENLİK EGİTİMİ

Ortaokul ve dengi okullardan mezun olan kişiler silahsız özel güvenlik görevlisi olabilmekte iken, Lise ve üstü okullardan mezun olan kişiler ise silahlı özel güvenlik görevlisi olmak için müracaat yapabildikleri bilinmektedir. Silahlı Güvenlik Eğitimi 120 saatlik bir sürede uygulanmakta, Silahsız özel güvenlik eğitimi ise 100 saattir. Silahlı eğitimdeki 20 saatlik fazlalık ise özel güvenlik silah eğitimine ayrılmaktadır.

ÖZEL GÜVENLİK SINAV

Gerekli eğitimi alan adaylar yılda 6 defa gerçekleşen özel güvenlik sınavı ’na tabi tutulmaktadırlar. Ögg Sınavı’ndan 60 puan ve üzeri alan kursiyerler özel güvenlik kimlik kartı almaya hak kazanmış sayılırken, sınavdan yüksek puan aldığını düşünen ve sınavda bir yanlış olduğunu düşünen kursiyerler ise sına açıklandıktan sonra 1 hafta içerisinde emniyet genel müdürlüğüne itiraz ederek sınavının tekrar incelemesini talep edebilmektedir.

özel güvenlik haber

 

Özel güvenlik kursları
Özel güvenlik kursları

özel güvenlik facebook adresinden bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün