Özel Güvenlik

özel güvenlik logo değişti kazanım ne oldu ?

özel güvenlik logo – bilindiği üzere içişleri bakanlığı uzun süredir kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan güvenlik görevleri için bir çalışma başlatıldığını ve bunun ise tek tip kıyafet ile olacağını duyurmuştu. İçişleri bakanı Süleyman soylu polis ve bekçi gibi tüm kamu kurumlarında çalışan özel güvenlik görevlileri bir çeşit elbise giyileceğini belirtmesi üzerine çalışma başlatıldığı ve geçtiğimiz günlerde ise Özel Güvenlik Logo tasarımı gösterime sunuldu, peki logodan dolayı kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan ögg personelleri ne kazanım sağladı ?

özel güvenlik logo

özel güvenlik görevlileri logo ile ne kazanım sağladı ?

kamu kurum ve kuruluşunda çalışan işçiler bilindiği üzere kadroya geçtikten sonra maaşlarından ve özlük haklarından dolayı şikâyetçi olduğu bilinmektedir. Yıllardır bu sorun sık sık gündeme gelmektedir. Özel güvenlik logosunu kendileri yapmış veya yaptırmış gibi son günlerde sıkça paylaşımlar sosyal medyada gün yüzüne çıkmaktadır. Özel güvenlik logo içişleri bakanlığının çalışmasıdır. Bazı STK ’lar bunu kendileri yaptırmış gibi göstererek kendilerinin sektör ile ilgilendiğini gibi göstermeye çalışmaktadır bunun nedeni ise, sektöre hiçbir başarı kazandıramamış olması ve devamlı değişik konularla gündeme gelen ismini temizleme çabası olduğu iddia ediliyor. Hatta bu stk kadro döneminde hatırlanacağı gibi kadroyu da biz getirdik diye üyelerine toplu mesajlar attıgınıda hatırlıyoruz.

özel güvenlik logo
özel güvenlik logo

Bir sendika bunu başarı olarak nasıl gösterebilir ?

Sektörümüz üzerinde yapılan her şey tabiki bizim lehimize olmakta ve bizler için yapıldığı için sevinçle karşılamamıza neden olmaktadır ve bu logo ve tek tip kıyafet konusunda da içişleri bakanı Süleyman soylu ve bakanlık çalışanlarına teşekkür ederiz. Ama bir işçi sendikası bunu bir başarı gibi nasıl paylaşabilir ? Kamuda çalışan işçilerin özlük haklarını veya maaşta bir düzenleme yapamayan sendikalar, içişleri bakanlığının yapmış olduğu düzenlenmesini kendileri yapmış algısı yaratmaktadır.  Bunun nedeni ise, üyeler ve güvenlik görevlilerinin STK ’ya güvenin kalmamasından dolayı STK’nın böyle bir duruma yol açtığı belirtiliyor. Özel güvenlik görevlileri güvenlik logosundan başka şu anda bir kazanım sağlamamış ve sendikaların böyle bir çalışmasının olmadığı iddia edilmektedir.

özel güvenlik facebook adresinden bizi takip edebiliriniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu