Özel Güvenlik

özel güvenlik logosu ‘nda neden özel yazıyor ?

özel güvenlik logosu –  İçişleri bakanlığının,  kamu kurum ve kuruluşunda çalışan özel güvenlik görevlileri için başlatmış olduğu özel güvenlik tek tip kıyafet düzenlemesi devam ederken, elbise üzerinde olacak logo gösterime çıkmış durumda. Güvenlik görevlilerinin bir bölümünün sabırsızlıkla beklediği logo, cogu kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların beğenisi almazken, bazıları için ise çok güzel olduğu belirtiliyor. Güvenlik iş sendikası ‘nin bizim sendikamızın başarısı diye sosyal medyada tüm il ve bölge başkanlarına paylaşım yaptırdığı logo üzerindeki ‘’özel güvenlik’’ yazısındaki özel ibaresi olmasına tepki gösterenlerin olduğu belirtiliyor.

özel ibaresi neden var ?

kamu kurum ve kuruluşunda çalışan güvenlik görevlilerinin kadroya (sürekli işçi) pozisyona geçmesinden dolayı, giydiği kıyafetlerin üzerindeki logolarda özel ibaresini istemediği bilinmektedir. İş kollarının değişmesini bekleyen güvenlik görevlilerine göre, özel ibaresini işçi sendikası olan güvenlik iş sendikası veya öneri veren diğer sendikalar teklif etmiş olabileceğini iddia ediliyor olsada. özel ibaresinin kalması için 5188 sayılı kanunun düzenlemesi gerektiği cogu kişi tarafından tam anlaşılmamaktadır. İş kollarının değişmesi ile şu anki  sendikaların bir önemi kalmamasından dolayı özel ibaresini sendikaların teklifi olarak içişleri bakanlığına öneride bulunmuş olabileceği iddia edilmekte.

özel güvenlik logosu
özel güvenlik logosu

Bilindiği üzere özel güvenlik tek tip kıyafet ve logo işleri ile en çok ilgilenen Türk iş konfederasyonu ‘na bağlı güvenlik iş sendikası olduğu bilinmekte. Kamu kurum ve kuruluşlarında diğer güvenlik sendikasına göre az bir üyesi olduğu bilinen sendika, kitlerde çalışan güvenlik görevlileri için, (havalimanları, ptt, metro) gibi alanlarda çalışan ve aidat aldığı üyelere 4 ay gibi bir süre aidat almayacağı hakkında çalışma yaptıgıda iddia edilmiş di, sendikanın genel başkanı Ömer çağırıcı bu konu hakkında hiçbir konuşma gerçekleştirmedi.  Ülkemizin ve işçi kesiminin bu zor dönemlerinde üyelerinden aidat almayarak en büyük sendikacılığı yapmış olacağını düşünen bir çok eski sendikacı olduğu bilinmekte.

özel güvenlik logosu
özel güvenlik logosu

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu