Özel Güvenlik

özel güvenlik neden riske atılıyor ?

özel güvenlik – Çin ‘in Vuhan şehrinde meydana çıkan ve adete dünyayı etkisi altına alan korona virüsü, son dönemlerde ülkemizide etki altına almış ve en son açıklamalara göre 44 vatandaşımız bu salgın nedeni ile vefat ettiği bilgisi sağlık bakanı aracılığı ile duyurulmuştur. Korona virüsünün yayılmaması bakımından sağlık bakanlığı ve içişleri bakanlığı bir çok tedbir alındığı hatta 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı getirildiği de görülmekte. Ülkemizde tedbirler aracılığı ile  son derece ciddi anlamda çalışma yürütülürken bazı iş kolları ciddi anlamda risk altında olduğu bilinmekte. Bunların başında ise özel güvenlik görevlisi olarak görev yapan personellerin görevi gereği risk teşkil ettiği görülmektedir. İçişleri bakanlığının 81 ilin valiliğine gönderdiği karar ile güvenlik görevlisi olarak görev yapan personelin ateş ölçer kullanmasına öngördüğü bilinmektedir. özel güvenlik haber (ogghaber) olarak kısaca risk analizi okurlarımız ile paylaşalım.

iga2 225
özel güvenlik

özel güvenlik görevlisi corona ‘dan vefat etti ?

bugün, gün içerisinde öğrendiğimiz bir bilgiye göre İstanbul şişlide bir özel bankada çalışan 44 yaşındaki güvenlik görevlisi ’nin corona virüs sebebi ile vefat ettiği haberini öğrenmemiz büyük acıya neden olmuştur. Peki corona virüsü ögg personeli çalıştığı projede tam anlamı ile sağlık koşulları sağlanmışımdır ? Güvenlik görevlisi mesleği icabı ile vatandaşlar ile içli dışlı ve diz dize olduğu bilinmekte, tam emin olmamakla birlikte büyük ihtimal çalıştığı yerinde (banka) yoğunluğu göz önünde alınırsa corona virüs çalıştıgı kurumda ve bankaya gelen hasta bir vatandaştan bulaştığı düşünülüyor.

özel güvenlik
özel güvenlik

Özel Güvenlik Ateş ölçer kullanımı hangi bilinç ile yaptırılıyor ?

5188 saylı kanunu kapsamında güvenlik görevlileri  koruma ve güvenlik faaliyeti yürütmek adına çalışmakla yükümlü kişilerdir. İçişleri bakanlığının 81 ilin valiliğine gönderilen genelgeye göre ateş ölçer kullanılmasına karar verilen personel, vatandaşlar arasında en az 1 metre olması gerektiği söylenen kurallar çiğnemiş ve çiğnetilmiş oluyor ve risk taşıyan hasta olup olmadığı bilinmeyen kişiler ile birebir muhatap olmak zorunda kalıyor. Peki bu görevi yapan güvenlik görevlilerine tam korumalı maske, eldiven, giysi ve teçhizat veriliyor mu ? veriliyorsa bu personeller neden kullanmıyor ?, ögg personelleri hastalık içeren kişiler hakkında tam bilgilendirilme seminerleri yapıldı mı ? bu sorunların en çok öne çıktığı kurumların başında sağlık bakanlığına bağlı hastaneler, metro güvenlik görevlileri, havalimanı güvenlik personelleri oldugu belirtiliyor. bize gelen mesajlara göre cogu güvenlik personellerine maske dahi verilmediği iddia edilen hastaneler olduğu belirtiliyor.

özel güvenlik haber facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu