Özel Güvenlik

Özel güvenlik ‘nin sesi duyuldu mu ?

Özel güvenlik görevlisi –  özel güvenlik haber sitesi olarak günlerdir riskli alanlarda çalışan güvenlik görevlilerinin sıkı tedbir alması bakımından yaptığımız haberler sonrasında sesimiz azda olsa duyuldu mu bilinmez ama CHP Gaziantep milletvekili irfan kaplan yazılı bir açıklama yapma gereği duydu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü dünya çapında yaklaşık 1 milyon insanın vefat etmesine neden olduğu bilinmekte ve ülkemizde de can kayıplarına neden olan ve adeta yaşamı durma noktasına getiren virüs nedeni ile çeşitli tedbirler alınmaya devam ettiği görülmekte. Gerek hükümet gerekse kamu kurum ve kuruluşlarının önlemleri sıkı bir şekilde devam etmekte. Ne kadar tedbir almaya çalışsak ta maalesef bazı mesleklerin bu virüs illetine yakalanma oranı adeta %90 oranında olduğu bilinmektedir. Bunların başında sağlık çalışanları olsada 2.ci risk alanı ise hastanelerde çalışan diğer işçiler olduğu bilinmektedir. En riskli olan diğer işçi kesimlerinin içerisinde ise özel güvenlik personelleri öne çıktığı görülmektedir.

CHP Gaziantep millet vekili bu durumun farkında olanlardan biri olduğu görülmekte ve yaptığı açıklamaları ile güvenlik personellerinin sıkı tedbir almaları gerektiğini belirtmesi Özel güvenlik görevlileri tarafında olumlu karşılandı.

Kaplan’ın açıklamaları;

‘’ kredi yurtlar kurumlarında karantina yurtları, Hastanelerde çalışan ,  bankalarda görev yapan güvenlik görevlileride büyük risk altında’’

Kaplan, yazılı bir açıklama güvenlik personelleri korona virüs kapsamında çalışmalarında iş yüklerinin fazla şekilde artması nedeni ile ; Tedbirlerin yetersiz olduğunu belirtti.

Milletvekili kaplan; Yurt, hastane, postane, banka gibi alanlarda çalışan özel güvenlik görevlileri ‘’ateş ölçer’’ ile yaptığı kontrol nedeni ile temas etmesi ve corona tedbirleri bakımından karantina alanlarında çalışma yapması ile virüs kapma olasılığı çok yüksek olduğunu belirtti.

özel güvenlik görevlileri care arıyor

Ve en riskli meslek gruplarından olduğunu belirtti. Virüsün en çok bulaşabileceği karantina alanlarında çalışan özel güvenlik görevlilerinin temas olasılığı yoğun olması ve basına yansıyan bilğilere göre, bazı kurumların maske ve dezenfekte olasılığının olmaması ve az olmasının nedeni ile zor durumlar yaşamaktadırlar, yaklaşık 300 bine yakın sayısı olan özel güvenlik görevlilerinin ailelerini de hesaba katarsak büyük bir risk oluşabileceği görülmektedir.  Özel güvenlik görevlisi çalışanlarımızın sağlık ve hijyen tedbirlerinin artırılması gerekmektedir ve yetkilileri göreve davet ediyorum DEDİ.

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

Özel güvenlik görevlisi
Özel güvenlik görevlisi

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı