Özel Güvenlik
Trend

özel güvenlik olma şartları boy

sektöründe çalışmak isteyen kursiyerler ve vatandaşlar arasında en cok merak edilen konulardan biri ise özel güvenlik olma şartları boy standartlarının ne olduğudur. Son dönemlerde ülkemizde yaşanan ekonomik kriz ve büyük firmaların peş peşe eleman çıkartmasından dolayı ögg sektörü ‘nde adeta patlama yaşanmıştır. Bu sebepten dolayı özel güvenlik haber sitesi olarak sizlere sektör ile alakalı haberleri sizlere sunmaya çalışacağız.

Özel güvenlik görevlisi olmak için boy ve kilo şartı var mı ?

Güvenlik görevlisi olmak isteyen çoğu kişi eğitim kurumları ile iletişime geçerek ‘’özel güvenlik olmak için gerekli’’ bilgileri araştırmakta. Ne kadarda akıllarda güvenlik denilince boylu poslu iri yarı kişiler gelse de, bu düşünce ile sektörün adeta hiç bir bağlantısı bulunmamaktadır. Yani özel güvenlik görevlisi olmak için boy ve kilo şartı bulunmamaktadır. Ancak bilinmesi gereken birkaç başlık bulunmaktadır. Özel güvenlik olmak için yaş sınırı mevcuttur ve bu yaş sınırına uymak gerekmektedir. Silahlı özel güvenlik görevlisi olmak için 22 yaşından gün almış ve lise ve dengi okullardan mezun olmanız gerekmektedir. Silahsız özel güvenlik olmak için ise 19 yaşından gün almış ve en az 8 yıllık ortaöğretim okulu mezunu olmanız gerekmektedir.

Özel Güvenlik Olmak

Yine geçmiş haberlerimizde de sizlerle paylaştığımız özel güvenlik olmak için gerekli şartlar adlı makalemizde sizlere bilgi sunmuştuk. Bu Sartlara uyan tüm TC vatandaşları şartlara uyan herkes özel güvenlik görevlisi olabilmektedir. Bu nedenlerden dolayı özel güvenlik eğitim merkezlerine başvuru öncesi silahlı özel güvenlik adayları devlet hastanelerinden, Silahsız özel güvenlik başvuru öncesi ise özel hastaneler veya polikliniklerden temin edecekleri heyet raporu ile kayıt işlemleri gerçekleştirebilmektedirler. Sağlık kurumlarından alınan raporda 5 değişik branşlarda doktorun imzası bulunmaktadır. Bu branşlar KBB, ORTAPEDİ, PSİKİYATRİ,, NÖROLOJİ ve GÖZ doktorlarının muayene sonucunda vermiş olduguzu belirtir. Bu muayene sonucunda verilen heyet raporunun özerinden Silahlı özel güvenlik görevlisi olur veya Silahsız özel güvenlik görevlisi olur ibareleri bulunmaktadır.

Kısacası size anlatmaya çalıştığımız makalede de görülmektedir ki özel güvenlik olma şartları boy İçin Boy ve Kilo şartı taşımamaktadır. Ancak Obezite ve buna bağlı çeşitli hastalıklardan dolayı sağlık raporu alamamanız durumda özel güvenlik görevlisi olamazsınız.

Facebook özel güvenlik sayfasından bizi takp edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu