özel güvenlik bilgi sistemi

özel güvenlik olmak için şartlar

özel güvenlik olmak için şartlar ? isteyenlerin sayısının günden güne arttığı görülmektedir. Sektör üzerinde çalışmak isteyen kursiyerlerin şirket aracılığı ile özel güvenlik eğitimini tamamlayarak, çalışmak istedikleri belirtiliyor. Yüzbinlerce işsizin umut kapısı haline gelen ögg işi ne yoğun bir ilgi duyulmakta, geçtiğimiz yıllarda açıklanan istatistiklere göre 1,5 milyona yakın ögg kimlik kartı sahibi kişinin olduğunu geçtiğimiz haberlerde duyurmuştuk. Bu yıl ise yaklaşık 2 milyona yakın bir sayının istatistiklerde karşımıza çıkması bekleniyor. Son zamanlarda ülkemizdeki ekonomik sıkıntıların sebebiyetinden dolayı sayının artacağı söylenmekte. Özel güvenlik Görevlisi Olmak için belirli eğitim ve sınavdan başarılı bir puan alınması gerekmektedir.

Güvenlik görevlisi olma şartları ve nereye başvurulur ?

Güvenlik görevlisi olma şartları Güvenlik sektöründe çalışmak isteyen ve gerekli şartları tamamlayan kişilerin güvenlik şube tarafından denetlenen ve izin verilen eğitim veren özel güvenlik şirketlerine başvurması gerekmektedir. Başvurunun ardından gece veya gündüz olarak 2 vardiya şeklinde verilen güvenlik eğitimi tamamlaması gerekmektedir ve güvenlik eğitimine katılım zorunludur. Güvenlik eğitimini tamamlayan kursiyerler kısa süre sonra ise özel güvenlik sınavı ’na tabi tutulmaktadırlar. Bu sınavdan 60 ve üzeri puan alan kursiyerler, Özel güvenlik sertifikası almaya hak kazanmış sayılacaktır. Beklediği puanı sınavdan alamayan veya bir yanlışlık olduğunu düşünen kursiyerler ise sınavdan sonra bir hafta başvuru yapmaları dahilinde, itiraz eden kişinin sınav sistemi tekrar kontrol edilir ve yapılan değerlendirme sonu kişiye bilgi verilir.

özel güvenlik olmak için şartlar hakkında daha fazla bilgi için özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün