Özel Güvenlik

Özel güvenlik promosyon

Özel güvenlik promosyon paralarını alacak mi ? Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron ve özel güvenlik görevlilerinin yıllardır süren ve çözüme kavuşturulamayan sürekli işçi statüsünde geçmek ak parti hükumeti tarafından sayın Recep Tayyip Erdoğan ’ın konuya müdahil olması ile birlikte netlik kazandığı bilinmektedir.

4 Aralık 2017 tarihinde cumhurbaşkanının bir açılış töreninde “bugün itibari ile kamuda çalışan taşeron işçileri devlette sürekli işçi pozisyonuna geçmiştir” belirtmesi ile kamudaki bütün işçilere adeta bayram sevinci yaşattığı ve çoğu taşeron işçinin ağladığı, bazılarının ise telefonlara sarılarak eşlerine bu mutlu haberi verdiği yerel kanallara yansıyan haberlerden olduğu görülmüştür.

Özel güvenlik promosyon
Özel güvenlik promosyon

kamu özel güvenlik çalışan tüm işçiler bayram sevinci yaşarken

peş peşe haberler ile bazı taşeron işçilerinin adeta sevinci kursağında kalmış ve kadroya geçemediklerinin haberi ile yıkılmışlardı. Kadro geçen işçilere sürekli işçi pozisyonuna geçtikleri için bazı haklar getirilmiş ve bunlardan bazıları Tediye (ikramiye), banka promosyonu, toplu sözleşmeden herkesin yararlanabilme hakkı gibi bir kaç ek haklar sunulduğu o zamanın çalışma ve sosyal güvenlik bakanı Jülide sarieroglu tarafından NTV haberde canlı yayında bildirmişti.

En çok banka promosyonu alacağına sevinen taşeron işçileri hevesi adeta kursaklarında kaldı, kimi kurum kadro sürecinden önce bankalar ile sözleşme imzaladıkları için bu haktan yararlanamazken, bazı kurum çalışanlarına ise bankalar ile görüştük sizi yararlandıramıyorlar gibi söylemler ile çoğu kadroya geçen taşeron işçiler bu haktan yararlanamadıklarını iddia ediyorlar.

Bankalar ile sözleşmenin bitmesini ve yeni sözleşme tarihini bekleyen çoğu işçi bu yeni sözleşmede promosyondan yararlanıp yararlanamayacaklarının merakı içerisindeler. Bazı kurumlar bu sözleşmeyi 3 yıllık yaparken kimi kurumlar ise 1 yıllık yaptığı bilinmekte, yıllık sözleşme yapan kurumların yeni sözleşme dönemi gelmesi ile birlikte kadroya geçen taşeron işçilerini bir sevinç sardığı iddia ediliyor.

Özel güvenlik promosyon
Özel güvenlik promosyon

Özel Güvenlik Sektöründe Konunun en çok üstüne düşen sendikanın ise Hak İş Konfederasyonu ve ona bağlı Öz İş sendikası olduğu ve devamlı üyeleri ile iş birliği içerisinde çalışma yaptıkları belirtiliyor. Türkiye’nin ilk özel güvenlik sendikası olan öz iş sendikası konuyu yakından incelediklerini üyelerinden gelen bilgiler arasında.

Özel güvenlik promosyon için özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı