Ögg Bilgi

Özel Güvenlik Randevu

Özel Güvenlik Randevu

Özel güvenlik görevlisi kurslarına katılım sağlayarak daha sonra yapılan ÖGG sınavlarından 60 puan ve üzerinde alan adaylar özel güvenlik kimlik kartı sahibi olurlar. Özel Güvenlik ile ilgili işlemler Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından yapılmaktadır. Sınavlara ilişkin duyurular, sınav sonuçlarının ilanı yine daire başkanlığı resmi internet sayfası üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Daire başkanlıkları tarafından verilen hizmetlerden bir tanesi de özel güvenlik randevu olarak karşımıza çıkıyor. Kimlik kartına sahip olmak isteyenler bu sisteme giriş yaparak randevu alabilmekte ve işlem gününde sıra beklemeden işlemlerini halledebilmektedir.

Özellikle büyük şehirlerimizde daire başkanlığı internet sayfaları üzerinde randevu formları bulunmaktadır. Daha küçük şehirlerimizde randevu şekli farklılık arz edebilir. Öncelikli olarak ikamet etiğiniz ilde özel güvenlik randevu sistemi olup olmadığını teyit etmeniz gerekecektir.

Şayet bir randevu sistemi varsa

giriş yapınız ve işlem türü olarak da ÖGG kimlik kartı seçeneğini tercih ediniz. Bu aşamadan sonra yapmanız gereken işlemi listeden seçmeniz gerekiyor. Sistem yeni kimlik kartı müracaatı ve kimlik kartı değişimini mümkün kılıyor. Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü seçimini de yaptıktan sonra T.C. kimlik numarası ve sayfa üzerinde yer alan kodu ilgili alanlara girmelisiniz. Giriş yaptıktan sonra randevu alabilirsiniz.

Randevu ekranında tercih etmeniz gereken diğer seçenek de saat tercihidir. Kimlik başvurusu ya da kimlik değişikliği için boş olan tarih ve zaman dilimleri gösterilecektir. Müsaitlik durumunuza göre uygun tarih ve saat seçimi yapabilirsiniz. Özel güvenlik randevu aldıktan sonra şayet talep ediyorsanız randevu bilgilerini yazıcı ile yazdırabilirsiniz.

Ayrıca sistem üzerinde dilekçe de bulunmalıdır. Bu dilekçenin de çıktısını alabilirsiniz. Küçük şehirlerde randevu sistemleri daha boş olmaktadır. Ancak nüfus yoğunluğu olan illerde daha sonraki tarihlere randevu verilebilir. Özellikle kimlik yenileyecek olan şahısların randevu durumunu göz önünde bulundurmaları gerekiyor.

Süresi bitmeden en az 6 ay evvelden kurslara yazılmak ve kimlik değiştirme müracaatı yapmak gerekiyor. Özellikle istihdam edilen personellerin iş sözleşmesi varsa kimlik kartlarının süresi bitmeye yakın iş sözleşmeleri işverenleri tarafından feshedilebilir. Böyle bir durum ile karşılaşmamak adına randevu sistemine girerek hemen randevu almanızda yarar var.

özel güvenlik

özel güvenlik haber

Etiketler

Ahmet Çelik

2010 yılından itibari ile özel güvenlik haberleri sitesinde editörlük yapmaktayım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı

Adblock siteye girişinizi engelliyor

Siteye erişmek için lütfen reklam engelleyici eklentinizi kapatın.