Özel Güvenlik

özel güvenlik risk ücreti ödenmeli ?

özel güvenlik risk ücreti – güvenlik görevlisi olarak çalışanların cogu riskli konumlarda çalışırken bunu hükümet, kurum, şirket, vatandaşlar tarafından yok sayılmaya devam etmekte olduğu görülmektedir. Gerek kamu kurum ve kuruluşları olsun, gerekse özel sektör olsun her zaman vatandaşı karşılan direk özel güvenlik görevlisi olduğu bilinmektedir. ilk saldırıya, ilk tepkiye, ilk salgına, sabotaja mağdur kalma riski olan güvenlik görevlileri özel sektör ve kamu kurumlarında riskli iş potansiyeline alınması gerekmektedir. Özel sektör ve kamu kurumlarında koruma ve savunma görevi yapan güvenlik görevlilerinin son zamanlarda şiddete maruz kalasıda bunların örneklerinden olduğunun kanıtı niteliğinde görülmelidir.

özel güvenlik can güvenliğine dikkat ediyor mu?

Son dönemlerde cin ‘in Vuhan şehrinden çıktığı iddia edilen ve neredeyse tüm dünyayı etkisi altına aldığı belirtilen korona virüsü salgını tün dünya nın baş edemediği bir konu olduğu  medya ve basının dilinden düşmediği bir konudur. Bu virüs ‘e en yakın toplu alanlar ise havalimanları ve hastaneler olduğu bilinmekte. Peki bu gibi kurumlarda çalışan ve hasta olduğu bilinmeyen kişiler ile ilk teması sağlayan kişi özel güvenlik görevlileri değil mi ? hastalığa yakalanma ve hastalığı yayma gibi büyük bir payı yok mu dur ? özel güvenlik görevlileri cogu kurumlarda risk planına girdiği görülmekte iken maalesef vatandaşlar ile birebir kontrolsüz şekilde muhatap olan güvenlik görevlileri yeteri derecede bilinçlendirilmelidir.

özel güvenlik risk ücreti
özel güvenlik risk ücreti

Özel güvenlik görevlilerine risk ücreti ödenmeli


hasta veya şüpheliler ile birebir muhatap olan sektör çalışanı özel güvenlik görevlisi iken, hastanelerde çalışan röntgen personeline risk ücreti ödenip, hastane güvenlik görevlilerine ödenmemesi adaletsizlik mi ? veya hastane ve havalimanı gibi risk taşıyan kurumlarda çalışan ögg ‘ler haftalık veya 15 günlük tam teşekküllü korona virüs kontrollerinden geçmeli.

özel güvenlik risk ücreti
özel güvenlik risk ücreti

Özel Güvenlik Facebook sayfamızdan bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu