özel güvenlik bilgi sistemi

özel güvenlik şartları 2021

özel güvenlik şartları 2021 – Günümüzde birçok kişi özel güvenlik olarak çalışmak için neler yapması gerektiğini araştırmaktadır. Bunun en önemli sebebi özel güvenlik kimlik kartı ‘na sahip kişilerin çalışabilmek için birçok fırsatının olmasıdır. Özel güvenlik şartları ile ilgili araştırma yapanların karşılarına ilk olarak kurslar gelmektedir. Türkiye’de bulunan binlerce kurstan birine kayıt yaptırarak ilk adımı atabilirsiniz. Bu kurslara kayıt yaptırabilmek için ise belirli koşulları sağlıyor olmanız gerekmektedir. Bu koşullar silahlı ve silahsız güvenlik görevlisi olma isteğinize göre değişkenlik göstermektedir. Şartlar ise şöyledir;

  • Silahlı güvenlik kursu için 21 yaşını tamamlamış olmanız gerekmektedir.
  • Silahlı güvenlik kursu için lise mezunu olmanız gerekmektedir.
  • Silahsız güvenlik kursu için 18 yaşını tamamlamış olmanız yeterlidir.
  • Silahsız güvenlik kursu için en az ortaokul mezunu olmanız yeterli olacaktır.
  • İşinizi yapmaya herhangi bir engelinizin, fiziki ya da ruhsal açıdan bulunmaması gerekir.
  • Kamu haklarınızın elinizden alınmamış olması gerekir.
  • Sicil geçmişinizin temiz olması gerekir.
  • Yüz kızartıcı suçlardan dolayı ceza almamış olmanız gerekmektedir.

Bu şekilde özel güvenlik şartları 2021 içerisinde belirtilen maddeleri eksiksiz olarak yerine getirebilen kişiler özel güvenlik kurslarına kayıt yaptırabilirler. Kursiyerler kurs süresince verilen eğitime devam etmek zorundadırlar. İzin verilen süre haricinde eğitime ara veren kursiyerlerin kursla ilişiği kesilir. Silahlı özel güvenlik kursu 120 saat sürmektedir. Silahsız özel güvenlik kursu 100 saat sürmektedir. Kursta verilen eğitim sonrasında başarılı olan adaylara güvenlik görevlisi sertifikası verilir. Verilen bu sertifika ile adaylar ÖGG Daire Başkanlığının yaptığı sınavlara katılarak güvenlik görevlisi kimlik kartlarını alabilirler.

İlgili Makaleler

Özel Güvenlik İş Olanakları

Özel güvenlik iş olarak çalışmak isteyen kişiler açıkladığımız özel güvenlik şartları 2021 konusundaki hususları yerine getirerek sertifika ve kimlik sahibi olabilirler. Tabi ki kimlik sahibi olmak için başkanlık tarafından yapılan sınavdan en az 60 puan almaları gerekmektedir. Kimlik sahibi olan kişiler ise özel güvenlik görevlisi olarak iş hayatına başlayabilirler. Özel güvenlik görevlisi olarak hem kamu kurumlarında hem de özel şirketlerde çalışma olanağı vardır. Alışveriş merkezlerinde, okullarda, spor alanlarında ve alkollü mekanlar gibi yerlerde özel güvenlik görevlerinin iş bulma ihtimali bir hayli yüksektir. Çalışma koşulları ise çalıştıkları kurumların belirlediği şekilde olacaktır. Özel güvenlik görevlilerinin standart bir çalışma şekli yoktur.

daha fazla bilgi için bizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün