Güvenlik İşÖzgüven SendikasıÖzgüven sendikası

Özel güvenlik sendikaları sizi alkışlamak istiyoruz ?

Özel güvenlik sendikaları – Çin’in Vuhan şehrinde ortaya çıkan korona virüsü nerdeyse tüm dünyada etkisi hızlı şekilde yayılmaya devam ederken, dünyanın her bölgesinden ise acı kayıtlar yaşanmasına neden olmakta. Her ülke kendi alanında tedbirleri hızlı şekilde almaya çalışırken, Türkiye de de tedbirlerin hızlı şekilde uygulanmaya başlandığı, hükümetin bu konuda ciddi adımlar attığı görülmektedir. Tedbirler hızlı şekilde alınmış olsa da özel güvenlik sektörü bu virüsten maalesef hızlı şekilde etkilendiği görülmektedir. Özel güvenlik haber sitemizin facebook sayfasından bu virüse yakalanan meslektaşlarımızın resimleri paylaşmaktayız, maalesef bu virüs nedeni ile 1 meslektaşımız hayatını kaybetmiş ve bir çok meslektaşımızda karantina alınmış veya şüphe nedeniyle kontrol altında olduğu görülmektedir.

Özel güvenlik sendikaları hadi sıra sizde

Bilindiği üzere Türkiye de 2 büyük işçi konfederasyon bunların biri En büyük olduğu iddia edilen Hak iş konfederasyonu ve Türk iş konfederasyonu olduğu bilinmektedir. Hükümete yakın olarak bilinen hak iş konfederasyonu altında faaliyet yürüten özgüven sen, cogu güvenlik görevlisinin tercih ettiği istatistiklerde de lider olan özgüven sendikası, Diğeri ise Türk iş konfederasyonuna bağlı güvenlik iş sendikası, sektörümüzde özel güvenlik sektöründe sendikacılık yapmaktadır. Yıllardır kamu kurum ve kuruluşunda çalışan işçilerin aidatları üzerinden aldıkları maaşlarla faaliyet yürüten güvenlik sendikalarının, Üyelerine bu zort şartlarda yardım etmeyecek mi ? Sosyal medyada il başkanları ve bölge başkanları paylaşım yaparken en büyük sendikayız diyen güvenlik sendikaları aidat aldıkları üyelerden 4 ay gibi bir süre ücret almasa ne olur ?

Özel güvenlik sendikaları
Özel güvenlik sendikaları

Sendika üyeleri hadi bizde sizi alkışlamak istiyoruz ?

Güvenlik sendikalarının birine üye olan özel güvenlik görevlisi ile yapığımız röportajda ; Yıllardır kamu kurumunda çalışmaktayım ve şu anda da riskli bir alanda işimi yapmaktayım. Yıllarca sendikalar üzerimizden maddi destek sağladılar, Altlarına lüks araçlar, lüks evler,  bizim maaşlarımızın 5 6 katı aylık maaşlar aldılar. Biz onları yıllardır sırtımızda taşıyoruz, artık sıra onlarda 4 ayda onlar bizi sırtında taşısınlar bu zor süreçlerde bizim yanımızda olduklarını görelim. Egerki bu zor süreçte yanımızda olmazlarsa onlara para kazandırmanın bir anlamı yok. Hiç birinin bir faydasını görmedik yıllarca ilk defa bir işe yarayacaklar. Şu anda kamu kurumunda çalışan işçiler yavaş yavaş birleşmekte ve sendika ayrımı yapmadan istifa edeceğiz ve dayanışma aidatı alacağız.

Özel güvenlik sendikaları
Özel güvenlik sendikaları

Şimdi sıra sizde işçilerin bu zor sürecinde bizler sizi ya alkışlayacağız veya yuhalayacağız ” DEDİ.

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün