özel güvenlik sendikaları

özel güvenlik sendikası’na para kaptırmayın

özel güvenlik sendikası ‘na para kaptırmayın, özel güvenlik sendikalarına üyelik ücreti gibi paraların gerek olmadığı iddia edildi.
Türkiye’de büyük iş Konfederasyonu ama bağlı olarak faaliyet yürüten 4 tane özel güvenlik sendikası olduğu bilinmektedir, konfederasyonlara bağlı sendikalar üyelik ücreti alarak günlük, aylık veya sendikanın faaliyetlerini yürüttüğü bilinmektedir.

Özel güvenlik sendikalarına para kaptırmayın

Eski sendika temsilcisi ile yaptığımız görüşmemizde, yıllardır Türkiye’deki sendikacılığın nasıl işlediğini hep beraber görüyoruz, helede bizim sektör sendikalarının nasıl bir düzende olduğu kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan arkadaşlarımız iyi bilir. Bu sendikalar tarafından tehdit edilenler bile duyulmuştur, baktığımız zaman hepsi birbirinden üye çalarak daha çok toplu sözleşme yaparak daha çok parayı kasasına koyma derdinde

özel güvenlik sendikası
özel güvenlik sendikası

Özel güvenlik sendikaları, üyelerden toplanan paralar ne yapıyor ? 

Sendikalar toplu sözleşme yaptığı işçilerin üzerinden üyelik ücreti alarak faaliyetlerini sürdüren (STK) sendikalardır, bu paralar üzerinden genel başkanın en az 15 milyara yakın maaşı, diğer çalışanların maaşları, sendikanın her ay kiraladığı araçların ücretleri, sendikanın yediği içtiği kısacası herşeyin parası bu üyelerden toplanan ücret ile ödenmektedir, seminer adı altında lüks otellerde günlerce kalınan oteller ve gidiş geliş masraflar bile buradan karşılanır.
2020 yılına kadar hiç bir işçinin sendikaya ihtiyacı kalmamıştır.

özel güvenlik sendikası
özel güvenlik sendikası

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron işçiler 4 Aralık itibari ile kadroya geçtiği bilinmektedir ve o dönemde çalışma ve sosyal güvenlik bakanı Jülide sarieroglu kamuda çalışan tüm işçiler toplu sözleşmelerden sendika üyeliğine bakılmaksızın yararlanacaktır söylemi üzerine, devlet adeta sendikaları bir köşeye yiterek işçi ile devlet arasındaki sendika setini kaldırdığı söylemleri oluşmuştu. İşçiler sendikalara neden üye oluyordu ? Maddi olarak haklarını talep etmek için dimi ?

özel güvenlik sendikası
özel güvenlik sendikası

Artık maddi konuda sendikalardan bir işçinin beklentisi kalmamıştır, buna kısa bir örnek ile açıklamak gerekirse Tediye ikramiyesini bugün gece cumhurbaşkanı onaylayarak 8 ayın 18 kadar yatırılması talimatını verdiği görülüyor. Artık sürekli işçi kadrolarına geçilmiş durumdayız ve muhattabimiz devlettir, arada bir şirket kalmamıştır, yıllarca sendikacılık yapmış birisi olarak şunları size aktarmak isterim.

Artık sendikaların bir an önce değişmesi lazım, biz kralız ve göstermişlerdir kaçmaları lazım diye düşünüyorum, en son olarak güvenlik iş sendika diye bir sendika mevcut ve bu sendika yönetimi tüm illerdeki temsilcilerine araç kiralamış, bu para nereden geliyor ? İşçilerden toplanan paralar nerelere gidiyor ? Soruları geliyor akla egerki sendikaların aklına gelmiyorsa bizim getirmemiz lazım diye düşünüyorum çünkü o paralar bizim çocuklarımızın rızkından kestiğiniz paralar

Kamuda çalışan işçi arkadaşlarımızın bu sendikalardan istifa etmesi gerektiğini düşünüyorum ve bu benim şahsi fikrim kamuda kadroya geçildiği an ben ve benim gibi düşünen arkadaşlarım istifa ettik artık üye olmam imkansız gibi bir şey DEDİ.

 

özel güvenlik sendikası için özel güvenlik haber facebook  sayfamızı takip edebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı