Özel Güvenlik

özel güvenlik serbest kıyafet uygulaması

özel güvenlik serbest kıyafet –  Dünyanın başına bela olan korona virüsü sebebi ile dünya çapında tedbirler alınmaya devam ediyor. Çin ‘in Vuhan şehrinde çıkan ve dünyanı etkisi altına ve cok sayıda ölümlere neden olan virüs nedeni ile ülkelerin hükümetleri çeşitli tedbirler almaya devam diyor. Dünya genelinde adeta hayat durmuş durumda ülkemizde ve sektörümüzde de çeşitli önlemler alınarak virüs tehlikesini en aza indirme çabası içinde olan hükümet çeşitli genelgeler yayınlayarak tedbirlerin hızlandırılması sağlamaktadır. İçişleri bakanlığının bugün itibari ile tedbir amaçlı 81 ilin valisine özel güvenlik serbest kıyafet genelgesi gönderdi.

Özel güvenlik serbest kıyafet egm yazısı

Bilindiği üzere salgının yayılmasının önüne geçilmesi amacıyla tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de her alanda çeşitli önlemler alınmak olup, salgınla mücadele kapsamında her türlü tedbir önem arz etmektedir.

özel güvenlik serbest kıyafet
özel güvenlik serbest kıyafet

Bu bağlamda başta sağlık kuruluşları ve bunlara tahsis edilen yerler olmak üzere salgına karşı tedbirlerin yoğun olarak çalışan özel güvenlik görevlileri; kişisel önlemler alındığı halde üniformanın hijyen anlamında yetersiz ve riskli olduğu durumlarda üniforma üzerinde koruyucu kıyafetle görev yapılabileceği, koruyucu kıyafet temin edilmemesi halinde kurum tarafından belirlenecek serbest kıyafet ile de görev yapmalarında zaruret nedeniyle herhangi bir sakınca bulunmadığı değerlendirilmektedir.

Ancak serbest kıyafet ya da koruyucu kıyafet ile görev yapan özel güvenlik görevlilerinin görev sürecinde ve görev alanı içinde özel güvenlik görevlisi kimlik kartlarını yakalarında herkes tarafından görülebilecek şekilde taşımalarına dikkat edilmesi gerekmektedir. DENİLDİ

ÖZEL GÜVENLİK FACEBOOK SAYFASINDAN BİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu