Ögg Bilgiözel güvenlik bilgi sistemi

Özel güvenlik sertifikası almak

 

Özel güvenlik sertifikası – Kamuda çalışan taşeron işçilerinin sürekli işçi pozisyonuna geçmesi ile rağbet görmeye başlayan özel güvenlik mesleği son dönemlerin en çok tutulan işlerinden biri olduğu görülmekte. Kamuda özel güvenlik görevlisi olmak isteyen kişilerin ise sayısı ise geçmiş dönemlere göre dahada fazlalaşmaktadır.

Özel Güvenlik Sertifikası almak isteyenlerin sayısı büyük şehirlerde güvenlik şirketlerine yapılan başvurular incelendiğinde gözlere çarpmaktadır. güvenlik srtifika alarak özel güvenlik olmak isteyenlerin yapması gereken ilk iş olarak yaşamını yürüttüğü ildeki en yakın özel güvenlik eğitimi veren güvenlik şirketine başvurarak kayıt işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Gerekli belgeleri ayarlayarak güvenlik firmasına başvuran kursiyer eğitimine başlayarak, en yakın Özel güvenlik sınavı ’na girmeye hak kazanması gerekmektedir. Güvenlik eğitimini tamamlamamış kişiler güvenlik sınavı ’na girmeye hak kazanamazlar ve sınava giriş gerçekleştiremezler.

Güvenlik sertifikası almak

Güvenlik sertifikası almak için özel güvenlik eğitimi veren kursuna kayıt yaptırarak, güvenlik eğitimini tamamlanması gerekmektedir. Güvenlik eğitiminin tamamlanmasının akıbetinde ilk özel güvenlik sınavına hak kazanan kursiyerler. Sınav girdiği tarihten yaklaşık 15 gün sonra özel güvenlik sınav sorgulama işlemini emniyet genel müdürlüğü özel güvenlik şube müdürlüğünün resmi sitesinde başarı durumunu görüntüleyebilmektedir. Özel güvenlik haber sitesi olarak özel güvenlik ile alakalı güncel bilgileri siz değerli okurlarımız ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Güvenlik sertifikası nereden alınır ?

Güvenlik görevlisi olmak isteyen kişilerin en cok merak ettiği konulardan biri ise güvenlik sertifikası nereden alınır sorusu akıllarda yatmaktadır. Güvenlik sertifikası, emniyet müdürlüğü ve özel güvenlik eğitimi veren güvenlik şirketleri aracılığı kurs eğitimini başarı ile tamamlayıp Güvenlik sınavı ‘ndan başarı puanı alan kişilere emniyet müdürlüğü özel güvenlik şube tarafından özel güvenlik görevlisi olmak için verin belgedir.

özel güvenlik
özel güvenlik haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu