Ögg Bilgiözel güvenlik bilgi sistemi

Özel güvenlik sertifikası sorgulama

Özel güvenlik sertifikası sorgulama

İş bulmak adına özel güvenlik sertifikası alan sayısı çoğaldıkça sektör içinde sorunlarda bir birini takip eder duruma geldiği gerek sosyal medyada, gerekse yerel basına düşen haberlerde görülmekte. Özel Güvenlik görevlisi olmak isteyen adayların, özel güvenlik eğitim veren Kurumları’na kayıt yaptırarak gerekli eğitim ve beceri denemesinden sonra Özel Güvenlik Sınavı’na girmekte ve Güvenlik Sınavı ’ndan 60 ve üzeri puan alan adaylar Özel Güvenlik Sertifika Sorgulama yaparak sertifikasını almaya hak kazanmaktadır.

5188 sayılı kanun kapsamında içişleri bakanlığına bağlı faaliyet yürüten özel güvenlik görevlileri, yanlış bir bilgiyi devamlı İnternet ortamından yapmaktadır. Ve İnternet üzerinden içişleri bakanlığını sitesine girerek Özel güvenlik sertifikası sorgulama yapmaya çalışan kursiyerlerin olduğu özel güvenlik haber (Ogghaber) sitemize gelen mesajlarda anlaşıldığından dolayı bu makalemizi kursiyer  özel güvenlik adayı arkadaşlarımıza bilgi amacı ile sizlerle paylaşma gereği duyduk.

Özel güvenlik kimlik kartlarınızı Emniyet Genel Müdürlüğü Resmi İnternet sitesine girip  oradan Özel Güvenlik Şube ‘nin bölümüne girerek sorgulayarak bulabilirsiniz. Tek Resmi site ve kimliğinizi sorgulayabileceğiniz site Emniyet Genel Müdürlüğünün sitesi olup başka bir İnternet sitesinden sorgulama yapılmamaktadır. Egerki emniyet müdürlüğünün sitesi dışında başka bir siteye yönlendirildiğiniz anladığınız takdirde, TC Kimlik bilgileriniz ile siteye giriş yapmayınız.

Günden güne Türkiye de büyümekte olan özel güvenlik sektörü büyümeye devam ederken kursiyerler, kötü niyetli olan kişilerin mağdurları olmaması için bilği amaçlı paylaşılmıştır

Özel Güvenlik Yönetim

 

Özel güvenlik sertifikası sorgulama
Özel güvenlik sertifikası sorgulama

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu